Tuning REDAKCE

Nová MX-5 už za dva týdny (02.04.2014)

NOVINKY – Mazda chystá pro návštěvníky New York Auto Show premiéru nejoblíbenějšího roadsteru všech dob. Mazda MX-5 bude představena ve své čtvrté generaci. Vyrábí se přitom už od roku 1989, slaví pětadvacet let a podle dostupných informací se máme na co těšit. Mazda MX-5 navíc patří mezi dostupné roadstery s cenou od 559 tisíc korun u českých dealerů.

MX-5 třetí generace je ve výrobě už od roku 2005, proto je příchod nástupce netrpělivě očekáván. Mazdě se podařilo to, co nikomu jinému, prodat více než milion modelů MX-5. Ať už s názvem Eunos, Miata nebo MX-5 je tak roadsterem, který kraluje všem ostatním otevřeným vozům – minimálně z hlediska oblíbenosti.

Oficiální informace o modelu Mazda pečlivě tají. Přesto si lze představit jak novinka bude vypadat. Tvůrci tvrdí, že bude hovořit stejným designovým jazykem jako současné Mazdy 6 nebo 2. Kodo design všech Mazd je nyní dramatičtější a agresivnější, a možná to líbivá roztomilá MX-5 potřebuje.

Na modelu MX-5 Mazda spolupracuje s FCA, tedy Fiat-Chrysler Alliance a evropská obdoba MX-5 bude představena v příštím roce. Jestli půjde o Fiat, Alfu Romeo nebo Abarth zatím nevíme. Každopádně bude s MX-5 sdílet podvozek. Což je více než dobrá zpráva, protože MX-5 si za léta své existence získala tolika fanoušků díky jízdním vlastnostem.

Za čtrnáct dní bychom měli získat oficiální informace včetně fotografií. Sériová verze MX-5 by se pak měla objevit na konci tohoto roku.

Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv


 

Nová MX-5 už za dva týdny

 

Nová MX-5 už za dva týdny

 

Nová MX-5 už za dva týdny

 

Nová MX-5 už za dva týdny

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek