Tuning REDAKCE

Nová MX-5 už za dva týdny (02.04.2014)

NOVINKY – Mazda chystá pro návštěvníky New York Auto Show premiéru nejoblíbenějšího roadsteru všech dob. Mazda MX-5 bude představena ve své čtvrté generaci. Vyrábí se přitom už od roku 1989, slaví pětadvacet let a podle dostupných informací se máme na co těšit. Mazda MX-5 navíc patří mezi dostupné roadstery s cenou od 559 tisíc korun u českých dealerů.

MX-5 třetí generace je ve výrobě už od roku 2005, proto je příchod nástupce netrpělivě očekáván. Mazdě se podařilo to, co nikomu jinému, prodat více než milion modelů MX-5. Ať už s názvem Eunos, Miata nebo MX-5 je tak roadsterem, který kraluje všem ostatním otevřeným vozům – minimálně z hlediska oblíbenosti.

Oficiální informace o modelu Mazda pečlivě tají. Přesto si lze představit jak novinka bude vypadat. Tvůrci tvrdí, že bude hovořit stejným designovým jazykem jako současné Mazdy 6 nebo 2. Kodo design všech Mazd je nyní dramatičtější a agresivnější, a možná to líbivá roztomilá MX-5 potřebuje.

Na modelu MX-5 Mazda spolupracuje s FCA, tedy Fiat-Chrysler Alliance a evropská obdoba MX-5 bude představena v příštím roce. Jestli půjde o Fiat, Alfu Romeo nebo Abarth zatím nevíme. Každopádně bude s MX-5 sdílet podvozek. Což je více než dobrá zpráva, protože MX-5 si za léta své existence získala tolika fanoušků díky jízdním vlastnostem.

Za čtrnáct dní bychom měli získat oficiální informace včetně fotografií. Sériová verze MX-5 by se pak měla objevit na konci tohoto roku.

Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv


 

Nová MX-5 už za dva týdny

 

Nová MX-5 už za dva týdny

 

Nová MX-5 už za dva týdny

 

Nová MX-5 už za dva týdny

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek