Tuning REDAKCE

Nové BMW 5 jde do boje (25.11.2009)


NOVINKY – Automobilka BMW zveřejnila detaily a fotografie nového modelu řady 5. Ač model 5 GT je z hlediska designu velmi kontroverzní, vypadá to, že pětka ve verzi sedan se povedla a bude o ni zájem. Pro koho je sedmičková limuzína příliš velká, jistě pětkou nepohrdne. Zvlášť pokud si jsou tentokrát natolik podobné. Nový sedan se pyšní robustním designem a do interiéru se vrátila středová konzole orientovaná na řidiče. S délkou 4,9 metrů zase o nějakých osmapadesát milimetrů  vůz oproti minulému modelu povyrostl. Na úvod je nutno sdělit, že v nabídce motorů nebude chybět výkonný šesti a osmiválec. 

Díky větší délce má vůz větší rovor kol, čímž poskytuje více místa pro  pasažéry sedících na zadních sedadlech. Jen pro zajímavost, nová pětka je postavena na stejné platformě jako model GT a poslední model sedmičky. Pro evropské zákazníky bude v nabídce počítat se čtyřmi benzínovými a třemi dieselovými agregáy. Těšit se můžeme například na dvoulitrový čtyřválec o výkonu 184 koní pro model 520d. Z nuly na stovku bude vůz s tímto motorem zrychlovat za 8,1 vteřin. Maximální rychlost základního dieselu bude 227 km/h, a to při kombinované spotřebě 5l/100km. Třílitrový diesel nabídne 204 koní a zrychlení na stovku za 7,2 vteřin. Maximální rychlost povyroste na 236 km/h. Nejsilnějším dieselem bude 245 koňový třílitr. Na stovce bude za 6,3 vteřiny, maximální rychlost bude limitovaná 250km/h. Kombinovaná spotřeba stále potěší hodnotou 6,3l/100km.

Z připravovaných benzínových variant budou zajímavé jistě modely 535i a 550i. Posledně jmenovaný bude disponovat výkonem 407 koní a jeho zrychlení na stovku se odehraje během pěti vteřin. Maximální rychlost bude opět limitována 250 km/h. V nabíce nemá chybět ani automatická osmistupňová převodovka jako standard pro model 550i a jako možnost výbavy u všech dalších modelů, které budou vybaveny šesti stupňovým manuálem.

Automobilka již nyní anoncuje, že nebudou chybět modely xDrive, které budou mít pohon všech čtyř kol. Ty se ale na trhu objeví o něco později.

BMW jde s dobou a pro zákazníky automobilka připravila několik technologických vylepšení jako je head-up displej, noční vidění s rozpoznáváním chodců, nespočet druhů upozornění a kamery pro lepší přehled, co se děje za vozem. Samozřejmostí má být čtvrtá generace ovladače iDrive s obrazovkou o velikosti 7 palců a rozlišením 800x480 pixelů. Chybět nebude ani výkonná audio aparatura a DVD systém.

První zákazníci si budou moci nové BMW koupit již v březnu příštího roku.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Nové BMW 5 jde do boje

 

Nové BMW 5 jde do boje

 

Nové BMW 5 jde do boje

 

Nové BMW 5 jde do boje

 

Nové BMW 5 jde do boje

 

Nové BMW 5 jde do boje

 

Nové BMW 5 jde do boje

 

Nové BMW 5 jde do boje

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek