Tuning REDAKCE

Nové Porsche muzeum (21.02.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/21_02_2005_museum/logo_01Nové Porsche muzeum

Jsou zakázky a zakázky. Delugan Meissl z Vídně dostal obří zakázku. A to přímo od výrobce vozů Porsche. Kancelář Meissla bude totiž stavět nové Porsche muzeum v Zuffenhausenu. Firma Meissl vyhrála konkurs na stavbu muzea z celkových 170 firem, které se soutěže zúčastnily. Porsche hodlá do výstavby muzea vložit padesát milionů eur a datum otevření je stanoveno na rok 2007.

Současné muzeum dělá výrobci spíše ostudu, protože malý sál s několika exponáty nemůže nikdy nabídnout fanouškovi těchto vozů to, co hledá. Nové muzeum by ovšem mělo být moderní a obrovské. Dle působivých skic se jedná o dokonalé architektonické dílo, které bude provokovat a především přitahovat nové návštěvníky. I přes malé prostory se může současné muzeum pochlubit cca 80 tisíci návštěvami ročně. Vyhlídka do budoucna je zde jasná. Zvednutí návštěvnosti na 200 tisíc návštěvníků za rok.

Výstavní plocha bude určena pro osmdesát vozů, které zobrazí historii automobilky Porsche. Nebude ovšem chybět řada obrazů, obchodů nebo restaurací. Plán stavitelů je vybudovat centrum, kde budou moci být předváděny nové vozy nebo konány tiskové konference či semináře.

Motivace stavitelů zde přes vítězství zůstává neboť Meissl získal od Porsche za první místo v konkurzu odměnu 25 tisíc eur. Do úzkého kola se probojovalo dalších devět kandidátů, ti však to štěstí jako Delugan Meissl neměli. Veřejnost však má v současné době vidět návrhy na muzeum ve Stuttgartu v Hospodářském domě do 6. března.

Vedle Porsche se k novému muzeu chystá také Mercedes, ovšem ten již nyní nabízí velmi solidní exhibici. Teď je na Porsche, jakým způsobem dosáhne svého cíle.


Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

tuning-aktuality/00_rok_2005/21_02_2005_museum/porsche_muzeum_ep_01

tuning-aktuality/00_rok_2005/21_02_2005_museum/porsche_muzeum_ep_02

 

tuning-aktuality/00_rok_2005/21_02_2005_museum/porsche_muzeum_ep_03

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek