Tuning REDAKCE

Novela zákona již tento týden (20.08.2007)

Novela zákona již tento týdenNOVINKY – Zákon uvedený v platnost 1.7.2006 se dočká své novely, která začne platit ve středu 22. srpna. V novele byla seškrtána nesmyslná pravidla, která trápila především cyklisty v případě jejich vlastní nehody, to když se cyklista vlastní vinou zranil a zničil svůj dopravní prostředek. V takovém případě mu legislativa mohla zkrátit rezervy na osobním účtu až o padesát tisíc korun.

Tento prohřešek nově zůstane nepotrestán. Cyklista si tak bude muset vystačit vyraženými zuby či zlomeným předloktím. Další ze změn se týká motorkářů, kteří za zakrytí poznávací značky zaplatí pokutu až deset tisíc korun a bude jim odebrán řidičský průkaz. Totéž se týká také přehnuté značky.

Deset tisíc bude sankce také za využití i jen dočasně parkovacího místa určeného pro invalidy. Novela tak ruší odebrání řidičského průkazu v tomto bodě. O body nepřijdeme při stání v pěší zóně, ale bude nám vyčíslena pokuta.

V plánu je údajně přepracování kompletního zákona, ovšem na ten si musíme počkat, ovšem podle dostupných informací to bude stát opět za to.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz

 

Novela zákona již tento týden

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek