Tuning REDAKCE

Novitec TuLesto (20.04.2009)

NOVINKY – Maximálka vyšší než 350 km/h a 777 koní: to je nový supersport společnosti Novitec s označením TuLesto. Vůz provází podle odborníků samá superlativa: luxusní, designově povedený a výkonný. Novitec vytvořil supersport, který by se dal bezproblémů označit za povedený italský supersport s prvnky Ferrari. Jenže Novitec je německá společnost!

Motor uprostřed, váha 1 260 kilogramů a 204 centimetrů šířky: to jsou základní parametry nového dvousedadlového vozu. Osmiválec má výkon 777 koní a zajišťuje sprint automobilu z nuly na stovku za 3,4 vteřiny. Tří set kilometrovou rychlost zvládne Novitec TuLesto za 22,6 vteřin.

TuLesto bylo vyrobeno k dvacetiletému výročí společnosti Novitec. „U modelu TuLesto jsme chtěli představit své know-how z posledních dvou dekád upravování autoobilů pro zákazníky na celém světě,“ vysvětluje ředitel společnosti Wolfgang Hagedorn. „TuLesto nabízí optimální symbiózu výjimečné jízdní dynamiky a vzrušení díky aerodynamicky efektivnímu stylingu.“

Italský původ desginu karoserie ovšem nelze přehlédnout. Však ho má svědomí Italian design studieo Luca Serafini Stile v Modeně. Pokud jsme na začátku zapomněli na nějaké míry, pak věřte, že supersport je dlouhý 462 centimetrů a vysoký pouze 122 centimetrů. Ano, Adrianě Sklenaříkové by byl po pás s jejími 124 centimetry dlouhými nohami.

Motor má objem 4,4 litrů. Maximální výkon 777 koní je možný při 8 200 ot./min. Maximální točivý moment je 727 Nm při 6 300 ot./min. Výkon motoru je přenáše přes šesti stupňovou poloautomatickou převodovkou. Řadit lze pádly na volantu.

Kola mají 20 nebo 21 palců a pneumatiky mají šířku 355 milimetrů. Nechybí silné brzdy. V interiéru pak najdeme luxusní čalounění a doplňky z karbonu. Nechybí klimatizace nebo výkonné audio.

Vůz bude vyroben v jedenácti kusech. Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Novitec TuLesto

 

Novitec TuLesto

 

Novitec TuLesto

 

Novitec TuLesto

 

Novitec TuLesto

 

Novitec TuLesto

 

Novitec TuLesto

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek