Tuning REDAKCE

Nový Boxter na scénu! (09.11.2009)

NOVINKY – Objeví se až na LA Auto Show v prosinci. Již nyní se ale na nováčka zuffenhausenské automobilky můžeme podívat zblízka. Odlehčená verze Porsche Boxter s názvem Spyder nese po dlouhé době stejné označení jako legendární model 550 Spyder z padesátých let. Nový Spyder navíc vyniká i novým tvarem karoserie, skládací střecha je zde spíš nouzovou než praktickou záležitostí. Nutné je také hned na začátku sdělit, že Spyder pouze rozšiřuje řadu Boxter o další model, v žádném případě ji nenahrazuje. Ačkoliv by to minimálně z pohledu zaváděcí ceny bylo milé.

Dvě bubliny jsme za zadními sedadly u Porsche naposledy viděli u modelu GT. Nyní se nimi pyšní i malý Spyder. Velmi povedená záležitost má i nově tvarovaný přední nárazník a zadní spoiler. Novým designem se chlubí i kola. Třetí model v rodině Boxter je pouze o snižování hmotnosti. Žádné těžké díly jako je konstrukce střechy. Bubliny za sedadly jsou z karbonu a sedadla také. Přílišný luxusn nečekejte, i když i zde je brán ohled na luxus.

Výrobci se i přesto podařilo snížit váhu o 80 kilogramůů. Celkem tak Spyder váží 1 275 kilo. Šestiválec o objemu 3,4 litru a výkonu 320 koní dokáže s autem opravdové divy. Z nuly na stovku sprintuje za 4,8 vteřiny a dosahuje maximální rychlosti 267 km/h, a to když je střecha sundaná.

Model Spyder se začne prodávat již v únoru příštího roku za 53 100 euro. V Německu při započtení všech daní a národních specifikací vyjde zájemce Spyder na 63 404 euro, a to už je o 12% víc, než Boxter S.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Nový Boxter na scénu!

 

Nový Boxter na scénu!

 

Nový Boxter na scénu!

 

Nový Boxter na scénu!

 

Nový Boxter na scénu!

 

Nový Boxter na scénu!

 

Nový Boxter na scénu!

 

Nový Boxter na scénu!

 

Nový Boxter na scénu!

 

Nový Boxter na scénu!

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek