Tuning REDAKCE

Nový Golf R32 už v září (12.08.2005)

VW Golf R32Nejsilnější Golf v historii nese jméno R32. Jeho srdce pohání stádo 241 šlechtěných koní a poprvé se světu představil v roce 2002. Ovšem tento vůz není jen nejžhavějším hot hatchem na silnici, protože je rychlý, ale také proto, že se jich prodalo třikrát tolik než bylo plánováno. A tento úspěch je excelentním argumentem na zařazení jeho nástupce do výroby. A nyní přichází ďábel v rouše beránčím zaútočit na všechny nákupní tašky ve městech a ukázat světu, že sportovní vůz nemusí být sto deset centimetrů nad zemí a mít rudě červenou barvu.

R32 je postavena na bázi Golfu páté generace. Pod kapotou se skrývá nově 250 koní a stálý pohon všech čtyř kol. To už samo o sobě slibuje pořádnou dávku emocí při řízení. Nový model bude mít světovou premiéru již patnáctého září na Frankfurt Motor Show. Možnost předprodeje slibují u Volkswagenu již na devatenáctý srpen a oficiálně na trhu by se měl vůz objevit na konci září.

Zvenku se nová R32 nepozná jen podle loga. Podobně jako u předchůdce to bude novým vybavením a spojlerovou sadou. Co se týče jízdních vlastností, vůz může jet maximálkou 248 km/h, v čem mu pomáhá šestistupňová manuální převodovka nebo možno doobjednatelné DSG. Vybaven DSG systém je golf rychlejší: 6,2 místo 6,5 vteřin z nuly na stovku.

Ve předu je R34 rozpoznatelná od běžného golfa hliníkovým lakováním přední masky. Pod poznávací značkou je možné najít další nádech pro chlazení silného 3,2 litrového šesiválce. Zadní část vozu je designována v jedné barvě. Jen střední část difuzoru je černá. Tvě kulaté koncovky výfuku jsou z nerezové oceli a jsou umístěny uprostřed. Vůz je obut v litých kolech Zolder o velikosti osmnáct palců. Ty jsou vyplněny dvaceti paprsky. Brzdiče jsou v modré barvě. Svírají 345 milimetrové disky ve předu a 310 milimetrové vzadu.

Pneumatiky o rozměrech 225/40 zvládají vysoké rychlosti do 300 km/h.

Golf R32 je sportovní vůz tvářící se ve všech směrech velmi drsně. Interiér je protkán sportovním designem a zvenku se Golf tváří nenápadně, ale na silnici se chová jako rozený válečník.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Nový Golf R32 už v září  Pár obrázků vozu VW Golf R32

Nový Golf R32 už v září Nový Golf R32 už v září Nový Golf R32 už v září
 
Nový Golf R32 už v září Nový Golf R32 už v září Nový Golf R32 už v září
 
Nový Golf R32 už v září Nový Golf R32 už v září Nový Golf R32 už v září
 
Nový Golf R32 už v září Nový Golf R32 už v září Nový Golf R32 už v září

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek