Tuning REDAKCE

Nový Opel Adam přichází (11.07.2012)

NOVINKY – Opel chce prorazit mezi malé módní městské vozy s novinkou Adam. Automobil, který se má postavit Fiatu 500, Mini a dalším atraktivním vozům, nese název po zakladateli automobilky, Adamu Opelovi. Nakonec nejde o nic nového, model Adam už tu před více než šesti desítkami let byl. Novinka se má prodávat na začátku příštího roku.

Hned na první pohled mnohé zarazí podobnost některých bočních linií s Fiatem 500, a následně v zadní části vozu. Nicméně Opel chce mít auto pro mladé zákazníky, „oživit“ svou cílovou skupinu a zejména nabídnout automobil, který bude šik a nastaví nové možnosti značky. „Adam by měl být design založený na retro prvcích s čerstvým a mohutným vzhledem. Je určen pro otevřené individuality, kteří se chtějí postavit konvencím,“ uvádí Opel.

Opel samozřejmě přichází se svou stylovkou o mnoho let později, než konkurence. Jeho postavení na trhu tak bude velmi znevýhodněné. Přesto chce nabídnout spoustu novinek, které mají zákazníky přesvědčit. Jednou z nich má být možnost denního svícení LED, které je údajně v segmentu A v nabídce poprvé. Vypůjčená strategie pak počítá s možnostmi individualizace modelu. Zákazníci budou moci vybírat z velké nabídky barev, kombinací a doplňků.

Opel Adam má být moderním vozem, tudíž nebude chybět konektivita s mobilními systémy včetně bluetooth a smarphony se softwarem Android či Apple iOS. Rozšířená výbava následně zahrnuje například vyhřívaný volant, parkovacího asistenta či podhled střechy osvícený diodami coby hvězdné oblohy.

Automobil je primárně určen pro čtyři pasažéry, má délku 3,7 metrů. Je tedy o nějakých patnáct centimetrů delší než Fiat 500 a téměř identický s Mini. Vůz je postaven na přepracované platformě Corsy.

Pod kapotou najdeme 1,2 litrový čtyřválec o výkonu 69 koní, chybět nebude 1,4 litrový agregát s výkonem 87 nebo 99 koní. O dieselu se zatím nemluví. Vůz bude nabízen ve třech různých verzích: JAM (módní verze), GLAM (elegantní verze) a SLAM (sportovní verze).

Premiéra se uskuteční na Paris Motor Show letos na podzim.

Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

 

Nový Opel Adam přichází

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek