Tuning REDAKCE

Nový Touareg překvapuje (12.02.2010)

NOVINKY – Volkswagen Touareg sjíždí ze stejné montážní bratislavské linky jako vozy Audi Q7 nebo Porsche Cayenne. Po několika úspěšných letech s nevelkými reklamacemi se v březnu na ženevském autosalonu objeví druhá generace SUV Touareg, která pokračuje v započatém designu, který nastartoval model Scirocco. Hned úvodem je nutné sdělit, že novinka z Wolfsburgu je delší, o 200 kilogramů lehčí a bude nabízena také s hybridním pohonem.

Premiéra se uskuteční 2. března. První zákazníci si budou moci nový Touareg koupit již v dubnu. V Americe se novinka objeví až v létě. Cenově nebude od současného modelu novinka příliš vzdálena. Finální informaci se ale dozvíme až na ženevském autosalonu.

Na první pohled je druhá generace Touaregu hezčí než ta předchozí. Kdo si nikdy nezvykl na kulaté přídě Touaregů nebo někdejších Passatů, ten může nyní přemýšlet o koupi tohoto vozu. Jak už bylo zmíněno, design vychází ze současné generace Golfa a Pola. Změněná je i záď vozu a v konečné fázi i profil modelu.

Pod kapotou se můžeme těšit na dva turbodiesely a jeden benzínovo-elektrický hybrid. Všechny modely budou vybaveny standardní osmistupňovou automatickou převodovkou. Nejlevnější bude třílitrový šestiválec o výkonu 240 koní a spotřebou 7,4 l/100km. Zvuk osmiválce potvrdí objem 4,2 litrů. Výkon 335 koní zde bude vykoupen spotřebou 9,1 l/100km. Posledním modelem je hybrid s 3,3 litrovým přeplňovaným šestiválcem TSI o výkonu 333 koní. Společně s elektromotorem o výkonu 47 koní dokáže ve finále vyprodukovat 380 koní. Spotřeba se v tomto směru pohybuje kolem 8,2 l/100km. Z nuly na stovku ale zrychluje za 6,5 vteřin.

V interiéru najdeme jen kvalitní materiály a kvalitní zpracování. Luxusní vzhled doplňuje dobrá ergonomie a palubní počítač s obrovským displejem.

Více informací se dozvíme na ženevském autosalonu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Nový Touareg překvapuje

 

Nový Touareg překvapuje

 

Nový Touareg překvapuje

 

Nový Touareg překvapuje

 

Nový Touareg překvapuje

 

Nový Touareg překvapuje

 

Nový Touareg překvapuje

 

Nový Touareg překvapuje

 

Nový Touareg překvapuje

 

Nový Touareg překvapuje

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek