Tuning REDAKCE

Oblečte ML do tepla! (30.11.2005)

Nový aerodynamický body kit pro Mercedes Benz řady ML představila firma Kleemann na Essen Motor Show. Na základě Mercedesu Benz ML 500 Kleemann vytvořil reprezentativní vůz nabízející netradiční design a nejlepší technologii v kategorii SUV.  Název úpravy je ML 50K S8 a jak už název napovídá, pod kapotou se skrývá pětilitrový osmiválec.

Než se podíváme pod kapotu, představíme si aerodynamický kit, na kterém se Kleemann opravdu vyřádil. Milovníkům detailů se zatají dech nad rafinovaností designérů. Hluboký přední spojler v sobě skrývá decentní mlhovky. Masku zdobí logo s velkým K. Na úpravu přední části navazují boční prahy a veledílo finišuje úhledný zadní spojler. Ten zdobí dvě oválné koncovky výfuku. Tvary nového ML zdůrazňuje černá barva.

Vůz stojí na dvaceti palcových kolech TM-5 a podtrhují svalnatou charakteristiku vozu. Vůz se chlubí Electronic Body Lowering Modulem (EBL) a Kleemann zde nabízí také vzduchový podvozek.

Upravený exteriér dokonale koresponduje s luxusním interiérem. Tomu vévodí kůže a alcantra. Přístrojovka je z karbonových vláken.

Stejně jako u modelů CLS 50K S8 a E50KCC, které Kleemann letos již představil, je ML 50K S8 posílen velice známým pětilitrovým osmiválcem. V motoru lze nalézt kompresor systém od úpravce , supersportovní vačky a přeprogramované ECU. Výkon motoru je 595 koní. Z nuly na stovce je za 5,3 vteřin a maximálky dosahuje 270 km/h.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Mercedes Benz řady ML

 

Mercedes Benz řady ML

 

Mercedes Benz řady ML

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek