Tuning REDAKCE

Odešla legenda Carroll Shelby (15.05.2012)

NOVINKY – Ve věku 89 let zemřel ve čtvrtek 10. května tvůrce legendární Cobry Carroll Shelby. Muž, jehož jméno má na zádi svého automobilu tisícovky lidí, se proslavil nezlomnou vůli vytvářet silniční skvosty a naprosto ojedinělým přístupem k životu. „Jsme všichni hluboce zarmouceni, odchod Carrolla Shelbyho je velmi silný především pro jeho rodinu a nás všechny, kteří pracujeme v automobilovém průmyslu,“ řekl Joe Conway, preziden společnosti Carroll Shelby International.

„Tady už nebude nikdo takový, jakým Carroll Shelby byl. Slíbili jsme mu, že dáme dohromady tým, výrobky a vizi, abychom pokračovali v jeho díle,“ dodal Conway. Bez ohledu na to, jestli jste Shelbyho příznivec či nikoliv, je nutné v každém případě uznat Shelbyho přínos pro svět sportovních automobilů. Jeho nejslavnějšími výtvory jsou bezesportu AC Shelby Cobra z roku 1962 a sportovní výkonné Mustangy včetně současného GT 500 Shelby.

„U Fordu bude Carroll Shelby vždy vzpomínán jako inovátor, tvůrce legendárních modelů, neuvěřitelný partner a především velmi blízký přítel rodiny posledních šedesát let,“ řekl Edsel Ford II, pravnuk Henryho Forda. „Naše rodina je velmi hrdá, že jsme mohli Carrolla považovat za přítele. Nikdy na něj nezapomeneme,“ dodal.

Málo se obecně ví, že Shelby byl také závodním jezdcem. Vyhrál tři národní šampionáty v Americe, vyhrál 24 Hodin Le Mans a upozornil na sebe i v týmu Aston-Martin v Evropě. Nastavil také několik rychlostních rekordů na solných pláních v Bonneville.

Sám Shelby ovšem za svůj největší počin v životě pokládal založení Nadace Carrolla Shelbyho v roce 1992, která poskytuje lékařskou péči lidem v nouzi. Odešla legenda, kterou si však naštěstí budeme stále připomínat s každým otočením klíčku v jeho ultimativních sportovních vozech.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Odešla legenda Carroll Shelby

 

Odešla legenda Carroll Shelby

 

Odešla legenda Carroll Shelby

 

Odešla legenda Carroll Shelby

 

Odešla legenda Carroll Shelby

 

Odešla legenda Carroll Shelby

 

Odešla legenda Carroll Shelby

 

Odešla legenda Carroll Shelby

 

Odešla legenda Carroll Shelby

 

Odešla legenda Carroll Shelby

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek