Tuning REDAKCE

Opel Flextreme GT/E (19.02.2010)

NOVINKY – Stačí se podívat na skicy konceptu salonního kupé Opel Flextreme GT/E a je jasné, že se vyrábět nebude! Tedy minimálně ne v takové verzi, jakou můžeme obdivovat na obrázcích. Otázkou je, jestli model alespoň trochu naznačuje, kudy směřuje design Opelu nebo jde jen o výkřik do tmy určený k rozšíření značky v podvědomí motoristů. General Motors na tyto otázky neodpovídá a elektrický koncept se má prý v životní velikosti objevit na ženevském autosalonu.

Koncepční studie demonstruje, jak dalece může být rozšířena technologie elektrických vozů v obrovských vozech. Vůz, který uvidíme v Ženevě prý pohání srdce transplantované z modelu Volt (Opelu Ampery). „Masivní, expresivní a velmi efektivní, to je naše produktová strategie, kterou aplikujeme na všechny naše budoucí vozy, velké i malé, přes všechny segmenty trhu,“ tvrdí vice prezident pro plánování produktů Opelu, Frank Weber. Naznačuje snad, že se opravdu dočkáme takového designu?

Pětidveřové kupé by jistě prodeje Opelu značně navýšily. Flextreme GT/E má 4,7 metru a ve své velikosti nabízí jak dostatečný prostor pro pět cestujícíh, tak velký zavazadelník, který je ovšem méně praktický vzhledem k velmi se svažující zádi.

Pod kapotou bychom našli 1,4 litrový benzínový motor posilněný elektromotorem. Společnými silami elektromotoru a benzínového agregátu by měl vůz nabídnout spotřebu kolem 1,6 litrů na 100 kilometrů. Emise CO2 by byly sníženy na 40 gramů na kilometr. A přesto by autu stačilo 9 vteřin k pokoření stokilometrové rychlosti.

Více informací přineseme v průběhu ženevského autosalonu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

 

Opel Flextreme GT/E

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek