Tuning REDAKCE

Opel GT je zpátky - Saturn Sky (10.01.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/10_01_2005_opel/logo_opel_01Opel GT je zpátky: Saturn Sky

Když se na začátku sedmdesátých let objevil v Evropě Opel GT, fanoušci Chevroletu Corvette zajásali. Malé kupátko ladných linií ve stylu „corvetty“ se těšilo oblibě a svou pozornost si jistě zasloužila především výklopná světla. Nyní se klasický sporťáček vrátil a GM představí v Detroitu nový Opel GT, tentokrát s označením Saturn Sky. Když jsme o něm informovali poprvé zhruba před měsícem, nebyly k dispozici oficiální fotografie. Nyní lze však vidět, že Saturn silně zakýve obchodem ve třídě lehkých sportovních kabrioletů.

Saturn Sky by měl zaútočit na trh především cenou. Dvacet sedm tisíc euro za vůz v základu by měla být cenou, která přiláká řady zákazníků. Na trhu se má objevit v roce 2006 a pod jménem Opel GT se opět bude snažit o přízeň německých fanoušků sportovních vozů. Nové GT je postaveno na platformě Pontiacu Solstice a vychází ze studie Vauxhall Lightning. Pod kapotou se skrývá 2,4 litrový motor o výkonu 170 koní. GéTéčko stojí na osmnáctipalcových kolech obuté v pneumatikách o rozměrech 245/45.

Nejvýkonější verze Saturnu by měla dosahovat výkonu 280 koní. Délka vozu je 4,091 metrů, šířka je 1,813 metru a výška je pouhý 1,274 metru. Oproti předchozí verze z roku 1968 nabízí mnohem vyšší jízdní komfort s nejnovějšími technologiemi.

 

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků Saturnu Sky

     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek