Tuning REDAKCE

Opel Insignia - Auto roku 2009 (18.11.2008)

NOVINKY – Tak je zvoleno. Devětapadesát motoristických novinářů zvolilo Car of the Year (COTY) v Evropě. Autem roku se stal Opel Insignia. S počtem 321 bodů se stal vítězem před Fordem Fiestou a Volkswagenem Golf šesté generace. Ovšem pozor, Opel zvítězil oproti Fordu rozdílem pouhého jednoho bodu. Fiesta jich od novinářů získala 320. Golf na třetím čísle potom bodů 223.

„Toto je nejtěsnější výsledek, který jsme kdy v historii COTY měli,“ řekl prezident soutěže Ray Hutton. „Vždy výsledky byly relativně rozdílní, před osmi lety Ford Mondeo dělil od Alfy Romeo 147 také pouhý jeden bod. Šestačtyřicetiletá historie soutěže neukazuje na žádný jiný vůz, který by kdy dostal takové vysoké bodové skóre od 20 z porotců.

Na dalších místech se se 198 body umístil Citroën C5, za ním Alfa Romeo MiTo se 148 body a na šestém se umístila Škoda Suberb se 144 body. Sedmé místo obsadil Renault Megane se 121 body.

První kolo soutěže se uskutečnilo již v říjnu, kdy porota vybrala sedm finalistů z 37 účastníků soutěže. Podle pravidel soutěže, musí být vůz-účastník dostupný v pěti evropských zemích.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Opel Insignia - Auto roku 2009

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek