Tuning REDAKCE

Ostuda Ferrari odvolává 1148 vozů (03.09.2010)

NOVINKY – Ferrari 458 Italia hoří. A není to problém řidíčů, jak se snažila automobilka naznačit (informovali jsme před dvěma dny zde). Ferrari 458 Italia má za sebou jedenáct nehod, z toho pět začalo hořet. Ferrari konečně prověřilo celou kauzu a nyní se s nelibostí svěřuje: musí odvolat všechny dosud prodané vozy 458 Italia.

Přistoupit k takovému kroku není to stejné, jako když podobnou akci udělá Renault nebo Hyundai. Navíc většinou se objeví tisková zpráva, že má automobilka problém. Ferrari si je vědomo rizika života svých klientů a nepříjemnou zprávu ohlásila přes média (např. CNN) přes své tiskové mluvčí.

Problém je údajně v lepidle, kterým je přichycen vnitřní kryt podběhu, který chrání před teplem. Díky vysokým teplotám od výfuku se toto lepidlo taví a  kryt začíná hořet. Tak jako tak, je tento úkaz velmi nebezpečný. Podle tiskového mluvčího se nebezpečí vystavují řidiči, kteří například jezdí velmi rychle nebo v kopcovitém terénu, kdy dochází k extrémnímu zahřívání.

Podle dostupných informací bude odvoláno všech 1 148 dosud vyrobených vozů. Podle Ferrari se závada netýká všech vozů, ale každý majitel nejnovějšího modelu bude kontaktován a vyzván k návštěvě servisu. Vozy hořely v Americe, Velké Británii, Francii, Švýcarsku a v Číně.

Pro Ferrari tato záležitost vzhledem k počtu vyráběných vozů a exkluzivitě značky znamená velký problém. Vedení automobilky doufá, že žádný další majitel 458 Italia nebude kvůli této závadě ohrožen na životě.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Ostuda – Ferrari odvolává 1148 vozů

Ostuda – Ferrari odvolává 1148 vozů

Ostuda – Ferrari odvolává 1148 vozů

Ostuda – Ferrari odvolává 1148 vozů

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek