Tuning REDAKCE

Ovládne Alfu Romeo VW? (25.08.2010)

NOVINKY – Souboj automobilek o větší rozsah nabídkového portfolia se přiostřuje. Volkswagen dokázal, že dokáže vyhrát nad Porsche a ukrojit obrovský krajíc z jeho akcií. Podobná situace se děje právě nyní, hovoří se o tom, že Volkswagen AG chce Alfu Romeo vyrvat ze spárů Sergia Machionne. Ačkoliv se zatím neobjevují oficiální zprávy o tomto záměru, současný úspěch Alfy zájmu VW nahrává.

V tuto chvíli operuje Volkswagen s osmi automobilovými značkami: VW, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Lamborghini, Bugatti a Porsche. Patří mu ale i Karmann, Italdesign, VW LCV a dvacet procent Suzuki. Málem bychom zapomněli na práva k NSU. Je toho samozřejmě víc. Alfa Romeo by ovšem mohla koncernu dopomoci k velmi specifické značce se sportovními geny.

Už nyní je Volkswagen ve světě velmi dominantní. Získat Alfu by pro něj znamenalo velké možnosti ve využití podvozků a další řady motorů, s tímto ruku v ruce lepší image a úsporu nákladů. Podle dostupných zpráv se Fiat k této fúzi staví velmi záporně. Podle všeho, Fiat nemá žádný zájem značku Alfa Romeo prodat.

Po někdejších problémech Fiatu to má být právě Alfa Romeo, ze které se má stát italský zabiják Audi. Marchionne plánuje vyrobit alespoň pět set tisíc vozů ročně. Analytikové se této představě vysmívají. Arndt Ellinghorst z Credit Suisse řekl: „Možná může Alfa prodat půl milionu aut ročně, ale pouze tehdy, pokud bude patřit Volkswagenu.“

Poslední informace nahrává německému koncernu. Alfa totiž údajně přichází ročně o 200 milionů eur. S takovou bilancí se může prodej značky kdykoliv odehrát. V tuto chvíli jsme ale dali do kupy jen dostupná fakta. Situaci sledujeme a v případě změn budeme naše čtenáře informovat.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Ovládne Alfu Romeo VW?

Ovládne Alfu Romeo VW?

Ovládne Alfu Romeo VW?

Ovládne Alfu Romeo VW?

Ovládne Alfu Romeo VW?

Ovládne Alfu Romeo VW?

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek