Tuning REDAKCE

Pagani Zonda C12-S (04.10.2004)

tuning-aktuality/04_10_2004_zonda/logo_zonda_01Zonda C12-S

Není to nespravedlivé? Celou zimu jste zavření v garáži: vymýšlíte, svařujete, měříte, lakujete, zarovnáváte, pasujete, nakupujete a pak sestavujete. Každý kus je originál a necháváte na něm ruce a jste hrdí, když ho můžete přivézt na sraz. Je to vaše práce a lidem se líbí. Pak stačí jedno sešlápnutí plynu a lidé se od toho vašeho auta otočí k absolutně sériovému vozu bez známek úprav. Pagani Zonda v doprovodu Lamb a Ferrari. Pravda, není sériovka jako sériovka. Ale přeci jen, něco na tom nespravedlivého je. Proč tenhle začátek? Protože v Paříži byla představena nová Zonda s označením C12-S Monza,která je motivována současnými závody FIA a ALMS. Pagani Zonda vždy vyráběl silniční vozy s velkými ambicemi, ovšem verze Monza je radikálnější Zondou než byla kdykoliv předtím.

Od roku 2003 FIA akceptuje vozy karbonových konstrukcí na vlastním šasi. Tato předpisová změna otevírá dveře mnoha automobilkám včetně Maserati a Pagani, které se nastavené ruky chytly a začaly soutěžit. Zavodní Zondy zvané GRs byly vyvinuty společností Carsport America, která modifikovala silniční verzi ve vůz pro FIA GT a ALMS závody. Jejich úspěšné zkušenosti z oblasti závodů a přípravy Viper ORECA vozů napomohly Pagani při rozhodování ve výběru partnerů.

Nový vůz Monza je homologovaným speciálem, který není vyroben pro jakékoliv specifické předpisy. Je to pouze krok k zákazníkům, kteří mají zájem vzít někdy svou C12 na trať. První Monza byla představena nyní na Paris Motor Show a představuje motor upraven na výkon více než 600 koní, vylepšený systém chlazení, optimalizovaný poměr převodů, nové křídlo, přední spojler a zadní difuzory, redukci váhy, boční okna z polykarbonátu nebo konfiguraci interiéru včetně nových pedálů, volantu nebo soutěžních sedadel. Nové tlumiče a brzdový systém s většími disky. Na nové Monze nechybí ani nová kola.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků vozu Pagani Zonda C12-S

 

Tyto vozy naleznete i v naší fotogalerii z autosalonu v Paříži ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek