Tuning REDAKCE

Pagani Zonda Roadster F (28.02.2006)

Pagani Zonda Roadster FAKTUALITY – Nejrychlejší, nejexkluzivnější, nejsilnější a také nejdražší roadster je na světě. Nese hrdé jméno Pagani Roadster F a obohacuje tak Zonda rodinku o nového člena. Ručně postavené Pagani Roadster F je limitován sérií 25 kusů. Exkluzivitu najdeme nejen ve zpracování, ale také v jízdních vlastnostech. Díky originálnímu řešení střechy, která je vyrobena z karbonových vláken, se stažení počítá na vteřiny.

Karoserie nové Zondy je taktéž z karbonu a vůz váží celkem 1 230 kg, což v přepočtu váhy na sílu vychází na 1,89 kg/PS. Ve verzi Clubsport. Ale honem pod kapotu. Váhu známe. Co asi udělá s vozem motor, který se skrývá v útrobách vozu? Pokud netušíte, tak napovíme, že jde o 7,3 litrový dvanáctiválec Mercedes AMG V12 s výkonem 650 koní. Z nuly na dvoustovce dokáže roadster být za méně než 9,8 vteřin. A během několika dalších vteřin pokoří v klidu hranici 300 km/h. A to prosím všechno se staženou střechou.

Roadster F je na první pohled něco extra. Karoserie je aerodynamicky řešená a tvar karoserie opět nabízí ostré hrany a elegantní linie. Pokud se podíváme na interiér, lze říci, že je neobvyklý pro supersport. A zde se výrobci podařilo překonat všechna očekávání zákazníků. Interiér je totiž mixem karbonových vláken, jemné kůže a leštěného hliníku. Přístroje jsou detailně zpracovány a představují vrchol kvality (jako ty nejdražší hodinky).

Roadster F není závodní vůz, ale výjimečným vozem nabízejícím emoce a sílu supersportu. Je to vůz s duší. Cenu zatím neznáme.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Pagani Zonda Roadster F

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek