Tuning REDAKCE

Pancéřovaná Audi A8 (16.02.2011)

NOVINKY – K zabránění „vstupu“ kulek samopalu do vašeho auta můžete zabránit několika desítkami svazků Zlatých stránek, kterými vyplníte prostor pod tapecírunkem všech dveří a kufru, a dvojitá vrstva plexiskla, kterou překryjete okna. Anebo si ušetříte potřebnou hotovost a koupíte si pancéřovanou limuzínu, kterou v příštím roce bude prodávat Audi. Jde o Audi A8 L Security, které se pyšní nejen pancéřováním, ale také dvanáctiválcem pod kapotou.

Kalkulátor povinného ručení.

Sedan dlouhý 5,27 metrů je téměř identický s klasickou A8kou. S tím rozdílem, že všichni pasažéři ve voze jsou chráněni před případnými střelci či bombovými útoky. Obrněný sedan se bude vyrábět v závodě v Neckarsulmu a výroba jednoho kusu potrvá 450 hodin. Zajímavostí například je, že je přísně zakázáno při výrobě používat mobilní telefony, a to z důvodů prevence úniku technologických údajů.

Jen materiály určené pro ochranu cestujících váží 720 kilogramů. Dalších 300 kilogramů váží obrněná podlaha. Speciálně vyrobená skla s polykarbonátovým povlakem váží dalších 360 kilogramů. Celková váha sice má vliv na výkon vozu, ale přesto pořád Audi A8 L Security zvládá stovku za 7,3 vteřin a dosahuje maximální rychlosti 210 km/h.

Spotřeba 6,3 litrového dvanáctiválce je v případě enormního zatížení 13,5l/100km. Průměrná spotřeba se může zdát příliš vysoká, nicméně je to pořád o 3 litry paliva na sto kilometrů méně, než potřebovala verze A8 s motorem o výkonu 450 koní. Podle dostupných informací se ale na scéně objeví ještě jeden motor, který se pochlubí spotřebou mezi 10 – 11 litry.

Kola mají velikost 19 palců a jsou schopna po zasažení kulkou vézt vozidlo až 80km rychlostí za hodinu. Audi u bezpečného vozu vylepšilo brzdy a elektronické kontrolní systémy. Cena zatím ale zveřejněna nebyla.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Pancéřovaná Audi A8

 

Pancéřovaná Audi A8

 

Pancéřovaná Audi A8

 

Pancéřovaná Audi A8

 

Pancéřovaná Audi A8

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek