Tuning REDAKCE

Paris Tuning Show 2004 (10.03.2004)

obrazky/logoparis1

Tuning ve francouzském rytmu rozvášněné harmoniky zatím úspěšně prezentoval pouze režisér Luc Besson ve filmech Taxi o proklatě rychlém Peugeotu 406. Jinak jako by se o francouzském tuningu nijak zvlášť, alespoň mezi českými tunery, nevědělo. Ovšem ani francouzi nezůstávají pozadu, vrhli se s chutí do díla a začali pořádat Paris Tuning Show. A ačkoliv by se pařížští pořadatelé tuning show mohli od svých německých sousedů ve vystavování ledasčemu přiučit, Francouzi zřejmě nabrali správný vítr do plachet a začínají odvracet utkvělou představu, že o tuning v hlavním městě na francouzské půdě není moc velký zájem. Le Paris Tuning Show 2004 totiž přilákala do výstavního parku v Pařízi přesně 131 084 návštěvníků, mezi kterými jsme nechyběli ani my.

Pětidenní výstava tuningu a doplňků začala ve čtvrtek 26. února a po pěti dnech skončila úspěšnou bilancí třiceti čtyř procentního nárustu návštěvníků oproti loňskému roku. Jediná hala vystavovatelů o výměře 33 tisíc metrů čtverečních neposkytla žádné extra novinky, o kterých by se již dříve nepsalo, nicméně snaha pořadatelů vyústila v účast sto padesáti pěti vystavovatelů, což je od roku 2003 devatenáctiprocentní nárůst. Francouzský trh ovládá pět velkých firem a tuning rozhodně v této zemi nedominuje automobilovému průmyslu, sdělila zástupkyně firmy PaA Tuning. Mezi vystavenými vozy nechyběly v Paříži úpravy vozů Opel, Renault, Peugeot, Honda, Toyota a dalších světových výrobců.. Tuning show v Paříži je největší akcí v hlavním městě Francie vůbec. Už pro tento titul by možná mohli pořadatelé v příštích letech návštěvníkům nabídnout mnohem více.

-jj-

Fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek