Tuning REDAKCE

Paris Tuning Show 2004 (10.03.2004)

obrazky/logoparis1

Tuning ve francouzském rytmu rozvášněné harmoniky zatím úspěšně prezentoval pouze režisér Luc Besson ve filmech Taxi o proklatě rychlém Peugeotu 406. Jinak jako by se o francouzském tuningu nijak zvlášť, alespoň mezi českými tunery, nevědělo. Ovšem ani francouzi nezůstávají pozadu, vrhli se s chutí do díla a začali pořádat Paris Tuning Show. A ačkoliv by se pařížští pořadatelé tuning show mohli od svých německých sousedů ve vystavování ledasčemu přiučit, Francouzi zřejmě nabrali správný vítr do plachet a začínají odvracet utkvělou představu, že o tuning v hlavním městě na francouzské půdě není moc velký zájem. Le Paris Tuning Show 2004 totiž přilákala do výstavního parku v Pařízi přesně 131 084 návštěvníků, mezi kterými jsme nechyběli ani my.

Pětidenní výstava tuningu a doplňků začala ve čtvrtek 26. února a po pěti dnech skončila úspěšnou bilancí třiceti čtyř procentního nárustu návštěvníků oproti loňskému roku. Jediná hala vystavovatelů o výměře 33 tisíc metrů čtverečních neposkytla žádné extra novinky, o kterých by se již dříve nepsalo, nicméně snaha pořadatelů vyústila v účast sto padesáti pěti vystavovatelů, což je od roku 2003 devatenáctiprocentní nárůst. Francouzský trh ovládá pět velkých firem a tuning rozhodně v této zemi nedominuje automobilovému průmyslu, sdělila zástupkyně firmy PaA Tuning. Mezi vystavenými vozy nechyběly v Paříži úpravy vozů Opel, Renault, Peugeot, Honda, Toyota a dalších světových výrobců.. Tuning show v Paříži je největší akcí v hlavním městě Francie vůbec. Už pro tento titul by možná mohli pořadatelé v příštích letech návštěvníkům nabídnout mnohem více.

-jj-

Fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek