Tuning REDAKCE

Pávov 2004: A nezaprší… (07.06.2004)

loga/autoklubPávov 2004: A nezaprší…

Bahno, déšť a rozpačitost návštěvníků byli průvodci ATC Pávov tuning srazu, který se uskutečnil o prvním červnovém víkendu. Loni neukázněnost v Příbrami, letos zmíněný déšť a bahno. Dlouho očekávanou lešťenkářskou párty zkazilo do jisté míry počasí. Proč do jisté míry? Protože odhodlaní tuneři zůstali na travnatém povrchu pávovského autocampu i přes tyto faktory. Bohužel bez holínek a bez rybářských kalhot. Vodu v botách a nohavice kalhot od bahna cítili a měli všichni, nejvíce však utrpěly asi lodičky na vysokých podpatcích některých slečen.

Nápad! I u nás se klade čím dál větší důraz na dokonale upravené vozy. Žádné lakování doma v garáži, žádné plastové serepetičky, drahé díly a precizní úpravy spojů, které nejsou vidět. Autotuning Club, který byl pořadatelem srazu v Pávově u Jihlavy se rozhodl, že připraví sraz pouze pro leštěnky. Pro ta nejlepší auta, která brázdí české silnice. Rozhodně dobrý nápad, pokud vezmeme v úvahu, kdo všechno se odváží na sraz přijet. (Ano, mám teď na mysli zrezlé shnilé stroje bez laku s hliníkovým křídlem na zádi!). Na druhou stranu šlo především o subjektivní výběr vozů, neboť jako účastník bych byl nucen svůj vůz registrovat a čekat, jestli se „porotě“ bude dostatečně zamlouvat. Tímto způsobem také došlo k tomu, že se i majitelé „leštěnek“ rozhodli, že se nebudou nikde doprošovat své účasti.

Přesto všechno byla účast vozů v Pávově vyvážená a vozy opravdu stály za zhlédnutí. Ovšem k prohlížení vozů bylo zapotřebí dostatečné obratnosti a ovládání několika druhů tanců na špičkách bot, protože veliké kaluže vody a déšť jednoduše zabraňovaly detailním průzkumům jednotlivých vozů. Mezi přítomnými se objevila řada opravdových perliček, ať už zmíníme žlutooranžové Corrado, žlutou Fabii, modrou Cortinu MK III, zlatý Fiat Uno, modrou 130 RS nebo dokonalý vzhled Focusu wagon. Samozřejmě nechyběl ani Maxy Pervers se svými třemi hovady: Alfou Romeo Spider, Wartburgem 311 a Mini Cooperem. V Pávově bylo na co koukat.

Jednotlivé vozy bylo možné představit pod improvizovaným stanem. Na pódiu pak majitelé za občasného obdivu diváků představovali své vozy detailněji. Celková atmosféra byla něčím zvláštní. Řada návštěvníků cedila skrz zuby nadávky na bahnité cesty, a přesto odhodlaně obdivovala postupně všechny vozy. Jejich zapálenost byla opravdu obdivuhodná a pouze naznačovala jasný trend. Tuningu se v české zemi bude dařit ještě dlouho.

Majitelé „neleštěnek“, kteří byli případně zavrženi „porotou“ Autotuning Clubu, měli možnost se svým vozem přijet a zaparkovat na parkovišti před vjezdem do kempu. Míst tam bylo dost a možná se majitelé těchto vozů měli o něco lépe, protože nemuseli stát na bahnech a kalužích vody na trávě. Jakoby se zdálo, že letošní počasí opravdu srazům nepřeje. Snad už konečně bude sluníčko svítit aspoň na Tuning Párty v Hradci Králové.

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: autor

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku z Pávova 2004 

     

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek