Tuning REDAKCE

Peugeot 308 RC Z (01.08.2007)

Peugeot 308 RC ZNOVINKY - Francouzský styling doslova bere dech v nové koncepci modelu kupé s názvem Peugeot 308 RC Z. Třistaosmička byla představena teprve nedávno a již nyní automobilka šokuje s líbivým vozem, který výrazně připomíná model Audi TT, tedy alespoň zádí. Architektura vozu slibuje na první pohled velký prostor v interiéru i dobrou stabilitu vozu na vozovce. Aerodynamický tvar karoserie pak překvapuje svou vrozenou elegancí šarmantního lva v nejlepších letech.

Na začátku byl sen. Sen vytvořit vůz s jasným cílem poskytnout řidiči maximální pocit uspokojení za volantem s notnou dávkou emocí. Výsledkem je vůz, který nejenže cíl na první pohled splňuje, ale zároveň je šetrný k životnímu prostředí. Vůz je tvořen pro vnitřní uspořádání 2+2 a jeho vnější design podtrhuje moderní a originální tažení výrobce automobilovým trhem. S délkou 4,3 metru se ve světě neztratí a s šířkou 1,84 metru zaujme. Výška vozu je pouhých 1,32 metru. Ostré linie vozu doplňují devatenácti palcová kola a pneumatikami Michelin Pilot Sport PS2 o rozměru 245/40.

Nejčlenitějším a také nejzajímavějším prvkem celého vozu je bezesporu záď. Ta díky svému specifickému tvaru vytlačila ze své koncepce materiál sklo. Zadní okno je tak vyrobeno z polykarbonátu.Další nezvyklou linií je přechod dveří a zadního spojleru. Tento stylistický prvek například u Roomsteru příliš nezabodoval, u Citroenu C2 vyvolal dohady, ovšem u tohoto vozu nevadí.

Pod kapotou se skrývá 1,6 litrový motor THP, který byl vyroben ve spolupráci koncernu PSA a BMW Group. Najdeme ho například v modelu 207 RC, ve kterém nabízí výkon 175 koní. Podle automobilky však v tomto voze najdeme upravený agregát, který nabídne výkon 218 koní. Síla motoru bude přenášena přes šesti stupňovou manuální převodovku na přední kola. Z nuly na stovku by tak 308ka RC Z mohla sprintovat za 7 vteřin. Maximálka bude pokořena na hranici 235 km/h. Zajímavá je spotřeba udávaná výrobcem. Na sto kilometrů bude řidič potřebovat pouze 6,7 litrů a podle dostupných informací bude vůz produkovat jen 160g emisí CO2 na kilometr.

Interiér se nese v duchu funkčnosti a nabízí luxusní materiály kůže a hliník.

Zatím nebylo stanoveno, jestli se vůz dočká sériové verze. My doufáme, že tohle bude příští 308CC.


Autor: Jiří Juránek
Foto: Archiv

 

Peugeot 308 RC Z

 

Peugeot 308 RC Z

 

Peugeot 308 RC Z

 

Peugeot 308 RC Z

 

Peugeot 308 RC Z

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek