Tuning REDAKCE

Po stopách Ferrari SP12 (23.03.2012)

NOVINKY – Poslední den patřil na internetových diskusích speciálnímu modelu Ferrari s označením SP12. Objevil se v uzavřeném skleněném boxu u dealera H.R.Owena v Londýně. Jelikož automobilka oficiálně mlčí, museli jsme začít zjišťovat, o jaký model se vlastně jedná a proč byl vyroben. Vůz, který byl vyroben na základně Ferrari 458 Italia, v útrobách bychom však  měli najít dvanácti válcový motor z Ferrari 512i BB z konce sedmdesátých let.

Název SP12 může znamenat Special Program a číslovka označení počtu válců. Zdroj z H.R.Owners ovšem tvrdí, že SP12 má osmiválec, a nikoliv dvanáctiválec. První informace informovaly o tom, že dvanáctiválec si objednal hudebník Eric Clapton, jehož přítomnost v projektu dokazuje číslo registrační značky EPC – Eric Patrick Clapton.

Uživatl YouTube Shmee150 natočil video přímo z dealerství a nafotil i pár fotek. Včera Ferrari opustilo přechodné místo pobytu a bylo doručeno vlastníkovi. A vlastníkem má být opravdu Eric Clapton. Bluesmana přišlo na tři miliony liber.

Automobil je postaven na základně modelu 458 Italia, ale bylo přepracováno tak, aby vypadalo jako klasické Ferrari ze sedmdesátých a osmdesátých let. Vůz byl původně plánován s dvanáctiválcovým motorem, ale podle tvůrců vozu to bylo na takový vůz příliš a se zákazníkem se automobilka shodla, že bude lepší využít stávajícího osmiválce.

Stavba vozu trvala přes dva roky a model SP12 je jediný svého druhu na světě. Pokud budeme mít štěstí, vezme Clapton svůj nový poklad na některou z britských automobilových výstav.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv

 

Po stopách Ferrari SP12

 

Po stopách Ferrari SP12

 

Po stopách Ferrari SP12

 

Po stopách Ferrari SP12

 

Po stopách Ferrari SP12

 

Po stopách Ferrari SP12

 

Po stopách Ferrari SP12

 

Po stopách Ferrari SP12

 

Po stopách Ferrari SP12

 

Po stopách Ferrari SP12

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek