Tuning REDAKCE

Pod pokličkou BMW 1 (21.05.2004)

loga/autoklub  Pod pokličkou: BMW 1 a jeho sourozenci

Konkurenceschopnost nutí i ty společnosti, které si stojí na trhu dobře, neustále přemýšlet nad dalšími projekty a překvapeními pro zákazníky. Proto asi ani není divu, že bavorský výrobce vyrukoval s řadou 1 vozů BMW. Pátá generace VW Golf tak bude mít velice silného protivníka. BMW 1 bude totiž velice silným soupeřem i vozům stejné značky. Zvláště, pokud se na scéně objeví jedničkový sedan, kupé, kabriolet nebo wagon.

My už první fotografie máme. Stále ta stejná píseň. Stačí trocha černé, zakrýt ty nejzvláštnější plochy, přikrýt světla a hurá testovat. Ačkoliv se nám podařilo získat jen čtyři fotografie, máme zachycené sourozence nové jedničky, která ještě není v prodeji. Na druhou stranu, proč také čekat až na výsledky prodeje, když už teď je úspěch zaručen, neboť jak již bylo zmíněno, tímto modelem má automobilka v úmyslu „pořádně“ zatopit novému Golfu.

Co by se dalo od BMW očekávat, kromě hatchbacku, o kterém se mluví v současné době? BMW nabízí své modely v sérii vždy v několika kategoriích. Třetí série tak například vládne sedany, wagony, kupé nebo kabriolety. To stejné lze očekávat i od nového BMW, neboť kabriolet se objevil již v roce 2002 na Newyorkské Autoshow. Máme fotografie kupé, máme fotografie sedanu, hatchbacku a nechybí ani wagon.

S nejistotou se hovoří také o řadě 2, která by měla nabídnout právě sportovnější verze malých BMW. Podoba vozů v obou řadách by měla být stejná, pouze se budou vozy lišit počtem dveří – kupé a kabriolet. Vozy ve druhé řadě by měly mít dravější vzhled, ale fotografie s černou maskou zatím mnoho neprozrazují. Na kupé je vidět, že si tvůrci čerpali z designu nové Alfy Romeo GT.

Verze sedanu a wagonu v první sérii jsou také zajímavou podívanou. Pokud budeme hovořit o BMW touring v první řadě, pak bude velkým lákadlem, pokud poskytne stejný BMW styl a provedení bez ztráty všestrannosti, kterou nabízí ostatní řady. Sedan by mohl být přímým ohrožením pro vozy VW Bora, Seat Cordoba a další kompaktní sedany. Dle tvarů na fotografii by ale opět mohl u zákazníků mít úspěch, pokud se na trhu objeví za přijatelnou cenu.

Jestliže se automobilka BMW pustí do výroby nových vozů v nejmenší řadě, má možnost zamíchat kartami v segmentu nižší střední třídy. Vzhledem k tomu, že jde o značku BMW, nelze příliš počítat s přijatelnými cenami. Vše ale potvrdí či vyvrátí blížící se autosalon v Paříži. Zatím se můžeme jen domnívat a věřit, že špionážní fotografie nám představují opravdový záměr BMW.

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku BMW 1   

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek