Tuning REDAKCE

Porsche - 50 let modelu 911 (11.02.2013)

NOVINKY – Pravděpodobně nikdo na autosalonu IAA v září roku 1963 nehádal, že se vystavený model 901 stane ikonou. Že se v průběhu dekád stane snem mnoha mužů i žen. Porsche 911 letos slaví své padesátiny a první akci, kterou automobilka chystá, je oslava modelu v muzeu v Zuffenhausenu ve Stuttgartu.

Sice je tato legenda ohraná jako stará deska, přesto připomeneme, že vůz měl nést označení 901, Peugeot si však registroval všechny možné kombinace tří ciferných čísel s nulou uprostřed. Porsche tak muselo změnit název, a tak vlastně vzniklo označení 911.

Za celou dobu historie modelu se prodalo více než 820 tisíc vozů. Jde o velmi úspěšný sportovní vůz, který si nemůže dovolit každý. Tím, že automobilka stále ctí původní tvary, si udržuje nejen ty staré zákazníky, ale získává i nové.

Celé oslavy začínají již 7. března v Porsche Museum, kde se v rámci Retro Classics můžeme podívat na studii kabrioletu z roku 1981 či GT1 z roku 1997. Chybět nebude ani podvozek Type 754 T6. Retro Classics nicméně končí už 10. března, takže pro další akce bude muset našinec vycestovat trochu dále. Nějaké akce se mají uskutečnit na Pebble Beach Concours d´Elegance v Kalifornii nebo na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu.

Výstava o modelu s názvem 911x911 se uskuteční od 4. června do 29. září v Porsche Museum. Nejlepší čas, kdy navštívit Stuttgart, tak bude letošní léto. A až budete plánovat výlet, nezapomeňte na muzeum Mercedesu.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv


 

Porsche oslavuje 50 let modelu 911

 

Porsche oslavuje 50 let modelu 911

 

Porsche oslavuje 50 let modelu 911

 

Porsche oslavuje 50 let modelu 911

 

Porsche oslavuje 50 let modelu 911

 

Porsche oslavuje 50 let modelu 911

 

Porsche oslavuje 50 let modelu 911

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek