Tuning REDAKCE

Porsche 911 GT3 Cup (22.09.2004)

Porsche 911 GT3 Cup je připraven k závodům

Tři měsíce po představení oficiální 911 Carrery (série 997) Porsche představuje první závodní verzi tohoto modelu. Námi představený model je připraven pro exkluzivní účast v Porsche Michelin Supercup 2005, ale koncoví zákazníci se na něj mohou těšit už v březnu příštího roku. Je kompaktní, sexy a v bílé barvě naprosto monumentální.

Předchůdce tohoto vozu byla Cup Carrera založená na sérii 996. Startovala na šampionátě Gran Turismo. Ovšem nový model je ve všech směrech krokem kupředu a zařazení mezi opravdové plnokrevníky závodních okruhů. To dokazuje také zvolená sekvenční převodovka, tlumiče nebo zvýšená dynamika řízení. Pro začátek firma použila pro vůz nové revoluční keramické brzdy s 380 mm kotouči vepředu a 350 mm kotouči vzadu.

Co asi na první pohled zaujme na novém vozu nejvíce, je jeho rozměrné karbonové křídlo, které také závodnímu Porsche propůjčuje velmi dravý vzhled. Samozřejmě vedle velmi decentních, zato aerodynamických spojlerů.

Srdcem vozu je velice dobře známý 3.6 litrový šestiválec boxer, který byl úspěšným motorem všech závodních vozů posledních šesti let. Dokáže vyvinout sílu 400 koní při 7300 otáčkách za minutu.

Z hlediska interiéru je Porsche typickou „okleštěnou“ verzí postrádající luxus a pohodlí. Závodní atmosféru dodává také ochranný rám a Přesto je však tento mazlíček natolik obdivuhodný, že se počet zájemců o tento vůz bude stále zvyšovat s příhlédnutím k prodejním úspěchům předchozí verze.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků Porsche 911 GT3 Cup

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek