Tuning REDAKCE

Porsche 929 z UK (04.08.2011)

NOVINKY – Mladí lidé se nenechávají spoutat tradicemi a hodnotami, které vymyslel někdo před nimi. Proto se také můžeme s obdivem dívat na spoustu zajímavých výtvorů. Se stále se zvyšujícími nároky nás překvapí jen máloco, ačkoliv design studentky Juliany Cho by měl určitě. Navrhla nové Porsche 929 a odborná i laická veřejnost se shoduje: je skvělé. Navíc vozy s koncepcí 2+2 byly i v minulosti velmi oblíbeny, stačí si vzpomenout na model 928. Přímý nástupce však vypadá příliš dokonale, než aby se mohl stát sériovým vozem.

Juliana Cho studuje design ve Velké Británii a na první pohled je velmi úspěšná. Tvary koncepční studie totiž vychází z tradice stylu zuffenhausenské automobilky. S naprosto novými nápady však oživuje model pro využití v současnosti.

Vůz by měl být menší než Panamera, ale větší než 911. Na první pohled každého zaujme provedení kol a dveře otevírající se proti větru, a ještě k tomu vertikálně. Za zmínku stojí i netradičně řešená přední část vozu. Celkový dojem podtrhuje dokonale zpracovaná záď.

Ačkoliv se koncept naprosto vymyká současnému stylu automobilky, budoucnost Porsche by mohla vypadat přesně takto. Designérka ovšem vymyslela další novinky, které toto Porsche dělá naprosto jedinečným. Na webu připravila konfigurátor, který ukáže členům Porsche Car Sharing Clubu nejen karoserii, ale i interiér. Každý si tak může svou vlastní 929 nakonfigurovat. Vše samozřejmě pouze hypoteticky.

Porsche o nástupci 928 neuvažuje. Svým stylem připomíná 929 mnohem luxusnější vůz, který by s někdejší 928 a jejím zařazením měl jen málo společného. Škoda.

Připoutejte se k silnici s podvozky KONI.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Porsche 929 z UK

 

Porsche 929 z UK

 

Porsche 929 z UK

 

Porsche 929 z UK

 

Porsche 929 z UK

 

Porsche 929 z UK

 

Porsche 929 z UK

 

Porsche 929 z UK

 

Porsche 929 z UK

 

Porsche 929 z UK

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek