Tuning REDAKCE

Porsche chystá nové muzeum (16.08.2004)

loga/autoklubPorsche chystá nové muzeum

Nová budova bude dominovat na Porscheplatz v Zuffenhausenu ve Stuttgartu. Atraktivní komplex by měla doplňovat budova nabízející pestrou historii sportovních vozů. Práce by měly začít v příštím roce, v současné době se zatím vybírá nejvhodnější architekt. Porsche je jedno z aut, které má bohatou historii, úspěch a nestárnoucí prestiž. Muzeum až do této doby byla pouhá místnost s ne víc, jak dvaceti modely vozu. To by se mělo změnit a zákazníci i automobiloví nadšenci by se měli těšit na osmdesát vystavených vozů a možnost sledovat řemeslo restaurování těchto unikátních „hraček“.

Nová budova bude navazovat na současný areál a nabídne také místo pro interní oddělení, ale také pro externí organizace spolupracující s automobilkou. Porsche Muzeum má k dispozici kolem 300 vozů, ovšem kvůli nedostatku místa tyto nemohly být zrestaurovány a připraveny pro expozici. Z tohoto důvodu se konaly zvláštní externí historické události, které široce prezentovaly historii Porsche a tradic. Ovšem tento druh mobilního muzea má automobilka Porsche v plánu i do příštích let.

Jméno Porsche je už přes sto let známé ať už ve spojení s vozy Porsche nebo s automobilovým průmyslem vůbec. Ovšem teprve rok 1948 je začátkem tvoření slavné značky a vytváření těch nejúspěšnějších vozů. Dnes, kdy se vyrábí ročně 75 tisíc vozů, není automobilka jen malým nezávislým výrobcem, ale především obrovským potenciálem pro budoucí sféru automobilového světa. „Naše dědictví je čest a věrnost dohromady. V novém muzeu, bude mít místo tradice a přístup k životu mnohem v širší formě než kdykoliv předtím. Nové muzeum bude více, než jen pohledem zpátky do minulosti. Bude to funkční centrum, které bude informovat o naší historické a soudobých znalostech o Porsche,“ uvedl prezident Porsche Wendelin Wiedeking.

Porsche muzeum v současné době otevírá denně v devět a během týdne zavírá v šestnáct hodin, o víkendu pak v sedmnáct hodin.

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz

 

tuning-aktuality/16_08_2004_porsche_museum/logo_porsche_museum_002

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek