Tuning REDAKCE

Porsche odhalilo 918 Spyder (16.05.2012)

NOVINKY – Hybridní supersport ukazuje na svém před-sériovém prototypu automobilka Porsche. Nejradikálnější automobil zuffenhausenského výrobce, model 918 Spyder, se má už příští rok dostat do výroby. Porsche velmi chytře ukazuje první prototyp. Podle dostupných informací přímo z automobilky víme, že se model už příliš nezmění.

Poprvé jsme mohli model v konceptu vidět v roce 2010 na ženevském autosalonu. Zákazníci Porsche, kteří od té doby po supersportovním modelu prahnou, se mohou dočkat už na Vánoce příštího roku. Porsche chce první vozy zákazníkům dodat ještě před koncem roku 2013.

Ačkoliv ještě neznáme finální podobu vozu, už nyní je jasné, kolik za nový klenot automobilky zaplatíme. Základní verze bude stát 645 tisíc euro. To je za vůz, který kombinuje benzínový agregát umístěný uprostřed s obsahem více než 4,0 litrů a výkonem více než pěti set koní se dvěma elektrickými motory na každé nápravě o celkovém výkonu 218 koní, je pravděpodobně adekvátní cena.

Porsche slibuje kombinovaný výkon 770 koní za současné spotřeby tří litrů paliva na sto kilometrech. To samozřejmě bude platit pouze při využití elektrických motorů, jež samy dokáží vůz dostat bez benzínového agregátu do vzdálenosti alespoň pětadvacet kilometrů.

Z nuly na stovku bude 918 Spyder zrychlovat za 3,2 vteřin a maximální rychlost dosáhne hodnoty 320 km/h. Porsche tvrdí, že tyto hodnoty nejsou konečné. Vlajková loď automobilky se pochlubí karoserií z karbonu.

Na první pohled model ctí originální tvary konceptu, nová jsou kola, plnohodnotná zrcátka a nepatrně změněná záď vozu. Velmi originální jsou koncovky výfuku umístěné nad motorem.

Porsche prý údajně již velmi brzy zveřejní i první video prototypu.

Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv


 

Porsche odhalilo 918 Spyder

 

Porsche odhalilo 918 Spyder

 

Porsche odhalilo 918 Spyder

 

Porsche odhalilo 918 Spyder

 

Porsche odhalilo 918 Spyder

 

Porsche odhalilo 918 Spyder

 

Porsche odhalilo 918 Spyder

 

Porsche odhalilo 918 Spyder

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek