Tuning REDAKCE

Porsche Panamera v detailech (17.08.2005)

Vypadá jako přelud, má čtvery dveře a je úžasný. Porsche ujíždí na nových konceptech a vedle Caymana se stále častěji hovoří o novém čtyřdveřovém sporťáku, Panamera. Wendelin Wiedeking, šéf managementu Porsche, dal zelenou pro čtvrtou sérii, která nabídne nestardandně motor ve předu a pohon zadních kol. Prodej začne v roce 2009. Tak jako BMW Z9 i Panamera není sportovní auto se všemi superlativy, ale bude naprosto výjimečná. S tím koresponduje i cena mezi 70 až 100 tisíci euro.

V Zuffenhausenu, kde se vyrábí motory, vzniklo čtyři sta nových pracovních stanic. Panamera spolu s Caymanem zaručí mnoho nových pracovních míst, což samozřejmě zvýší prestiž závodů Porsche. Investice se však podle vedení automobilky vrátí. Pětimetrové kupé se čtyřmi dveřmi se možná bude vyrábět v Leipzigu.

Vůz zaručuje prostor pro čtyři osoby a zavazadlový 450 litrový zavazadlový prostor. To ale není vše. Pod kapotu se chystá prvoligový desetiválec disponující 612 koňmi z Carrery GT. V základu však zákazníci najdou 3,2 litrový šestiválec z Cayennu o výkonu 250 koní.

Panamera bude hostem frankfurtského autosalonu v září. Plány pro výrobu také nejsou malé. Porsche chce vyrobit za rok 20 tisíc čtyřdveřových kupátek, které by mohly konkurovat Mercedesu CLS nebo Maserati Quatroporte.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

Porsche Panamera

 

Porsche Panamera

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek