Tuning REDAKCE

Porsche slaví šedesátiny (03.06.2008)

Porsche slaví šedesátinyNOVINKY – V neděli osmého června oslaví jedna z nejúspěšnějších automobilek světa své šedesáté narozeniny. Přesně v toto datum dostal první prototyp modelu 356 potvrzení o homologaci pro provoz na pozemních komunikacích. Model 356 stvořitele Ferdinanda Porsche začal legendární historii sportovních automobilů, který svými tvary přitahuje již několik generací zákazníků a fanoušků.

Automobilka strávila nejvíce času v padesátých a šedesátých letech na vývoji závodních monopostů. V roce 1964 se poprvé objevila legenda: model 911. Další legendy přišly v sedmdesátých letech díky vítězství závodu Le Mans. Zde lze jmenovat model 917. V osmdesátých letech přišly finanční potíže a automobilka musela počkat na zachránce v podobě Wendelina Wiedekinga, který převzal otěže v roce 1992.

Pod jedho taktovkou vyrostla firma do nebývalých výšin a Porsche se opět stalo výdělečným produktem. Úspěch samozřejmě leží na modelu Boxter a Cayenne. Dobré prodejní výsledky má ale také Cayman coupe. V tuto chvíli automobilka připravuje čtyřdveřové kupé Panamera.

Narozeniny oslaví také Porsche Club Česká Republika, a to 14. června odpoledne v Sanatoriu Moravan v Teplicích nad Bečvou.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Porsche slaví šedesátiny

 

Porsche slaví šedesátiny

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek