Tuning REDAKCE

Porsche zvažuje nové modely (31.07.2012)

NOVINKY – Porsche nedávno zveřejnilo informaci, ve které tvrdí, že nebude vyrábět malý roadster rozměrově i finančně zařazený pod Boxterem. Porsche pro mladé tak definitivně bude roadster Boxter a kupé Cayman. Porsche však chystá další dva modely, které budou příznivce zuffenhausenské značky zajímat.

Od té doby, co se vedení firmy ujal Volkswagen Group, se do popředí zájmu dostala strategie rozšiřování nabídkového portfolia. Po čtyřdveřové Panameře se můžeme těšit na malý Cayenne v podobě modelu Cajun. Ačkoliv by výroba vozu měla být už na spadnutí, Porsche zatím žádné informace o plánované produkci neprozrazuje.

Na okruzích se čas od času objevuje připravovaný supersportovní model 918 Spyder. Ten by se měl objevit také už příští rok. Půjde o nástupce modelu 959 z osmdesátých let. Tehdejšího modelu bylo vyrobeno jen 330 kusů. Pak se objevila Carrera GT, která se prodávala v celkovém počtu 1270 kusů. Výroba 918 Spyder začne 18. září 2013, první zákazníci budou mít své vozy v garáži už v listopadu téhož roku. Porsche plánuje vyrobit 918 vozů modelu 918. Cena jednoho bude 645 000 euro.

Dalším modelem, který se má u Prosche vyrábět, je Pajun. Má jít o menší verzi Panamery, která by se velikostně postavila v konkurenci BMW řady 5. Zatím nejsou známy žádné podrobnosti ani časové období, kdy Porsche představí první koncept.

Posledním modelem, který Porsche plánuje, je Project 960. Automobilka by se chtěla novým dvousedadlovým supersportem s motorem uprostřed postavit Ferrari a Lamborghini. Ačkoliv v myšlení velkého koncernu spíš jen Ferrari. Novinka by měla mít více než 600 koní.

Project 551 je název projektu, který byl podle Autonews Europe opět spuštěn. Naděje na malý roadster zde tak stále je, ačkoliv osobně se přikláníme k závěrům uvedeným v prvním odstavci tohoto článku. Porsche je až příliš egoistická značka na to, aby připustila, že si Porsche bude moci dovolit opravdu „každý“.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Porsche zvažuje nové modely

 

Porsche zvažuje nové modely

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek