Tuning REDAKCE

Postaví Seat svou vlastní A5? (09.08.2010)

NOVINKY – Mít pod palcem více automobilek je pro koncern výhoda. Pro automobilky často také. Z hlediska vytváření image značky je pro automobilky ale nevýhodné být pod křídly koncernu. Zvlášť takového, jakým je Volkswagen Group. Například Škoda-Auto čeká na svůj sportovní automobil již velmi dlouho, i když má historické předpoklady uvést na trh nástupce Škody 110R. Vedení koncernu to nedovolí, Škoda-Auto nemůže být úspěšnější než Volkswagen nebo Audi. Nyní se na internetu objevily fotografie sportovního Seatu. Chystá automobilka sportovní model?

Mít ostrý hatchback nebo ostrý sedan je něco jiného, než mít v portfoliu opravdové sportovní auto se svažující se střechou. Zvlášť v dnešní době oblíbenosti sportovních aut. Seat má také své sportovní Leony, dokonce i nový sedan Exeo. Fotografie však ukazují něco, co se výrazně podobá Audi A5 Sportback. Čtyřdveřové kupé od Seatu se objevilo na maďarském serveru Hvtm a jmenuje se Palma.

Na první pohled je jasné, že jde o počítačovou grafiku. Jeden ze členů komunitního serveru prostě vzal A5 Sportback a přepracoval ho do podoby Seatu. Změna se ovšem povedla a výrazné jsou především zadní partie. Jak na to zareaguje koncern VW je otázkou.

Ačkoliv se šeptá, že se například u škodovky sporťák objeví, dříve zde bude stejně jako u Seatu malý model do města. Ani v oficiálních plánech na další rok žádný ze sportovních automobilů v případě Seatu nefiguruje. Škoda.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 20%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Postaví Seat svou vlastní A5?

Postaví Seat svou vlastní A5?

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek