Tuning REDAKCE

Potkali se u Kolína (29.09.2004)

tuning-aktuality/29_09_2004_fabrika/logo_fabrika_01Automobilový průmysl: práce v ČR?

V České republice se usadil velmi zajímavý investor. Velmi důležitý investor i pro sekci tuning neboť jeho vozy jsou velmi častým exemplářem opatřený křídly a spojlery. Nemluvíme o ničem jiném než o kolínské automobilce TPCA, která již za necelý půl rok rozjede výrobu automobilů Peugeot, Toyota a Citroën. Tyto data jsou všem známy, ovšem noviny Právo nedávno zveřejnily informaci o tom, že společnosti stále ještě chybí dvě třetiny zaměstnanců, a to z důvodu nedostatku lidí, kteří by svou kvalifikací byli pro firmu vhodní. Automobilový průmysl sice prodělal těžkou krizi, ale dle prodejních výsledků v tomto roce se opět postavil na nohy a daří se mu víc než dobře.

Automobilku obsadilo už přes tisíc pracovníků, kteří získali pravděpodobně poslední hodně dobré pozice a dnes chybí dva tisíce lidí, které kolínský region jednoduše nabídnout nemůže. Firma se brání tím, že nemůže oslovit zájemce o práci z větších vzáleností. Důvodem jsou vysoké nájmy v Kolíně, které se vyrovnají Praze. Každý automobilový nadšenec by měl v tuto chvíli zpozornět. Práce v automobilovém průmyslu je dobře placená a i přes počáteční nejistotu se automobilce vyrábějící 300 000 aut ročně, bude bezesporu dařit. Samozřejmostí je však také v případě nadprůměrného pracovníka rychlý růst a strmá kariéra vzhůru.

V současné době firma zajišťuje autobusové linky, které dovezou zaměstnance z míst vzdálených i několik desítek kilometrů. Hovoří se i o stavbě 850 bytů pro zaměstnance automobilky. Být dělníkem v automobilovém průmyslu však dnes neznamená to, co dříve. Firmy v této těžké době musí splňovat přísné normy a hygienické limity. Pracovní prostředí nabízí řadu zajímavých pracovních míst i pro lidi, kteří nikdy dříve v průmyslu nepracovali.

Samozřejmě nelze srovnávat výrobu DC ve Stuttgartu, ale po návštěvě haly pro výrobu benzínových motorů minulý týden lze zcela s klidným svědomím říct, že automobilky vědí, jak se chovat ke svým zaměstnancům a nabízí jim velmi slušné zázemí. Situace je všude jiná, ovšem automobilky dávají v dnešní době plné změn lidem docela slušnou šanci na trvalejší pracovní poměr.

Nelze si než přát, aby to v Kolíně bylo stejné a největší zaměstnavatel kolínského regionu nabídl svým zaměstnancům to nej a následně nám spotřebitelům slušné automobily, které rozhodně nebudou ušetřeny novátorských nápadů v oblasti spojlerů a úprav interiérů.

 

 -jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

tuning-aktuality/29_09_2004_fabrika/1


 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek