Tuning REDAKCE

Potvrzeno – Audi Q2 a Q8 (03.05.2013)

NOVINKY – Audi potvrdilo výrobu dvou nových SUV, z nichž jedno bude přímým konkurentem Range Roveru Sport. Tedy alespoň podle informací šéfa vývoje automobilky Wolfganga Durheimera. Model ponese označení Q8 a začne se prodávat v polovině roku 2016. Druhým SUV bude malý model Q2 určený především pro příznivce malých kompaktních SUV.

Podle Durheimera může jít Audi ještě dál v otázce velikosti. Nová Q8 totiž bude delší než současná Q7. Bude ale nižší. „Bentley ukázal, že je na trhu místo pro ještě dražší SUV,“ řekl Durhemer pro magazín Auto Express.

Sám také uvedl, že doufá, že se Bentley svého SUV dočká a osobně prý bojuje za uvedení Lamborghini Urus na trh. „Pokud je výrobek dobrý, zákaznické klima je pozitivní a finance jdou vzhůru, pak jsme vždy šťastný jít kupředu,“ dodal Durheimer.

Podle něj je důležité, aby model Q měly svůj vstupní model. Tím by se měl stát model Q2, zatím ale nechce úplně zavrhnout myšlenky na model Q1. Model Q2 by měl sdílet architekturu MQB koncernu Volkswagen. Vůz by tak mohl mít 4,2 metrů a stylizované by mohlo být do crossoverového kupé. V konkurenci by se musel postavit minimálně Mini Countryman a také domácímu modelu Audi Q3.

Zatím s neurčitostí Durheimer zmínil model Q6, který by se ale měl objevit na jaře 2016 a konkurovat BMW X6. Následně by rodina Q byla kompletní. Co se týče modelu Q4, plány pro jeho výrobu byly pro blízkou budoucnost zrušeny.

Nářadí YATO - pro profesionály i kutily.

-jj-
Foto: Archiv


 

Potvrzeno – Audi Q2 a Q8

 

Potvrzeno – Audi Q2 a Q8

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek