Tuning REDAKCE

PPI ICE program pro Q7 (01.02.2008)

PPI ICE program pro Q7TUNING – Audi Q7 se prezentovalo na IAA autosalonu v roce 2005 a rozšířilo tak výrobní řadu ingolstadtské automobilky o luxusní a sportovní model SUV. Po krátké době se objevila první úprava firmy PPI Automotive Design s názvem PPI PS Q7. Po dvou letech se firma znovu objevuje s novou úpravou PPI ICE®. O svém výtvoru hovoří jako o dynamičtějším, luxusnějším a exkluzivnějším díle než byl jeho předchůdce.

Základ úpravy tvoří aerodynamický balíček, který rozšiřuje sériové partie vozu a 110 mm na šířku a stírá rozdíl mezi terénní a silničním voze. Vůz díky novým spojlerům a prahům vypadá sportovněji. Navíc jsou díly vyrobeny z karbonu pro zredukování váhy vozu. Aby vůz však nevypadal jako „požírač“ silnic, upravili technici z PPI také pohonnou jednotku.

Pro automobil vytvořili několik možností nastavení. Stage 1 je určen pro všechny dieselové i benzínové varianty a obsahuje sportovní vzduchový filtr, optimalizaci řídící jednotky a sportovní výfukový systém. V této úpravě vůz dostane o 47 koní navíc. Nejlepší úprava je určena pro 4,2 litrový osmiválec. Ten se po zásahu PPI může chlubit výkonem 600 koní a maximální rychlostí 295 km/h. Z nuly na stovce je SUV v tomto případě za méně než 6 vteřin.

Audi Q7 dostane od PPI nové brzdy o rozměrech 405 x 34 mm vepředu a 380 x 28 mm vzadu. Ve předu jsou nainstalováno šesti a vzadu čtyřpístkové třmeny. Nové brzdy se ukrývají pod dvaadvaceti palcovými koly PPI Formula obutých v pneumatikách Michelin 4x4 Diamaris o velikosti 295/30.

Cena úpravy nebyla zveřejněna.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

PPI ICE program pro Q7

 

PPI ICE program pro Q7

 

PPI ICE program pro Q7

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek