Tuning REDAKCE

Praktický model od Ferrari – FF (24.01.2011)

NOVINKY – Ferrari šokuje. Model 612 Scaglietti se blíží k závěru svého výrobního cyklu a italská automobilka prezentuje nástupce. Model FF (Ferrari Four) nevypadá jako klasické Ferrari. Nevypadá jako jeden z několika čtyřsedadlových modelů. Přirovnali bychom ho k legendární kopačce Z3 Coupé. Zákazníci budou ovšem nadšeni. Toto Ferrari má zavazadlový prostor a vypadá velmi dobře. Naživo ho uvidíme již v březnu na ženevském autosalonu.

Za designem stojí Pininfarina. S délkou 4,9 metrů a šířkou 1,95 metrů zaujme i ty, kteří dosud uvažovali o velkých vozech. Prodloužená nepříliš se svažující střecha poskytne dostatečný prostor cestujícím na zadních sedadlech. Zatím nemáme fotografie interiéru, přesto se nám podařilo zjistit, že nákladový prostor nabízí objem 450 litrů, a to v případě, kdy je vůz obsazen čtyřmi osobami. V případě složení zadních sedadel je možné objem zavazadlového prostoru zvětšit na 800 litrů.

Ferrari u nového modelu nabídne šest specifických barev laků. Personalizace interiéru má být také dostatečně široká a zákazníci prý budou mít z čeho vybírat.

To co je ovšem nejdůležitější, není vidět. Ferrari poprvé u sériového modelu představuje pohon všech čtyř kol. Systém nazvaný 4RM údajně váží o padesát procent méně než konvenční systémy pohonu čtyř kol.

Pod kapotou se můžeme těšit na naprosto nový 6,3 litrový dvanáctiválec. Výkon vozu dosáhne 660 koní. Z nuly na stovku má sprintovat za 3,7 vteřin a dosahovat maximální rychlosti 335 km/h. Kombinovaná spotřeba vozu činí 15,4l/100km.

Více informací budeme mít k dispozici až na ženevském autosalonu. Tři fotografie, které již byly automobilkou Ferrari publikovány, toho ovšem prozradí mnoho.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.


-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv 

 

 

Praktický model od Ferrari – FF

 

Praktický model od Ferrari – FF

 

Praktický model od Ferrari – FF

 

Praktický model od Ferrari – FF

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek