Tuning REDAKCE

Příští Mustang má být spíš Evos (18.04.2012)

NOVINKY – Ford chystá výraznou změnu modelu Mustang. V roce 1965 se na svět dostal první model, který zaujal zákazníky svým vzhledem a jedinečností. V průběhu let se začala koncepce měnit natolik, až se v devadesátých letech stalo z Mustangu vzhledem nudné vozítko s nadupaným motorem. Nový muscle se objevil v roce 2004, je tedy naprosto pochopitelné, že Ford posune své kupé zase trochu jiným směrem. Wall Street Journal informoval, že nový Mustang bude spíše připomínat koncept Evos než klasický muscle-car.

Šestá generace, která se objeví v roce 2014 a prodávat začne v roce 2015 oslaví padesáté výročí legendárního modelu stylově. Novinka má sice vycházet ze současného modelu, nabídne však mnohem modernější design, než tomu bylo dosud. Éra retro modelů tak pravděpodobně u Fordu skončí.

Vnitřní zdroj u Fordu tvrdí, že automobil si ponechá svůj žraločí vzhled a kulatá světla klasického modelu, jinak ale bude spíše vypadat jako Ford Fusion (nové Mondeo) než současný Mustang. Podle něj bude novinka velmi podobná konceptu Evos, který ovšem představil otevírání dveří ve stylu gullwing a velmi tenká přední světla.

Maska chladiče by ale i u nového Mustangu měla připomínat Aston Martin. Změna je naprosto pochopitelná. V roce 2006 se prodalo 166 540 vozů Mustang. Loni to bylo jen 70 438 vozů. Novinkový model má tak zaujmout generaci narozenou v letech 1980 – 1999, ve které je podle Fordu kolem osmdesáti milionů potenciálních kupců.

Fanoušci Mustangu, kteří nelpí na tradici, se mohou dočkat velmi zajímavého mixu klasického muscle-car a atraktivního supersportu Aston Martin. Jak bude ovšem vůz vypadat ve finální verzi, na to si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv


 

Příští Mustang má být spíš Evos

 

Příští Mustang má být spíš Evos

 

Příští Mustang má být spíš Evos

 

Příští Mustang má být spíš Evos

 

Příští Mustang má být spíš Evos

 

Příští Mustang má být spíš Evos

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek