Tuning REDAKCE

Rally Fighter: ujetý projekt (28.10.2009)

TUNING – SEMA Las Vegas dává šanci tuningovým společnostem ukázat svůj um a v případě štěstí ho také  dobře zpeněžit. Jedním z vozů, které se v Las Vegas objeví, je Rally Fighter společnosti Locar Motors. Ta sídlí v Massachusetts v USA a pustila se do na první pohled naprosto bláznivého projektu: crossoveru v baja stylu. Pro neznalé můžeme asociovat baja styl s Volkswageny Brouk, které se velmi často v této úpravě objevují. Mají vysoký podvozek a obrovská kola. Zvládnou velmi dobře jízdu v terénu. V případě Rally Fighter šli ovšem tvůrci ještě dál.

Vzhled nového vozu má svůj původ na internetu. Nezávislí designéři mohli posílat své práce. Podle dostupných informací bylo ve finále patnáct soutěžících. Podmínkou přitom bylo jen umět kreslit nebo vymyslet zajímavý design v počítači. Společnost postavila vůz pro americké závodní tratě. Připouští, že se ale časem může dostat i za oceán.

Pokud byste ho viděli někdy jako koncept, nevěřili byste, že někdo něco podobného vyrobí. Obrovské kupé, zadní světla z Hondy Civic, základ v BMW 335d. Je to tak. Tahle obluda je ve skutečnosti BMW 335d. Pod kapotou má tří litrový twin-turbo diesel o výkonu 265 koní. Vůz  navíc získal homologaci, takže může na klasické silnice.

Základ tvoří trubkovitý rám. O pohodlí se starají nové pružiny a tlumiče, dvaceti palcová kola, výkonné brzdy a údajně i zajímavý interiér. Ten jsme ale zatím ještě neviděli. Budeme si tak muset počkat na oficiální fotografie, se kterými očekáváme i více detailnějších informací.

Cena začíná nna padesáti tisících dolarech. Local Motors už nyní má dvaadvacet závazných objednávek. Více jich přijde, jakmile se monstrum objeví na veletrhu SEMA.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Rally Fighter: ujetý projekt

 

Rally Fighter: ujetý projekt

 

Rally Fighter: ujetý projekt

 

Rally Fighter: ujetý projekt

 

Rally Fighter: ujetý projekt

 

Rally Fighter: ujetý projekt

 

Rally Fighter: ujetý projekt

 

Rally Fighter: ujetý projekt

 

Rally Fighter: ujetý projekt

 

Rally Fighter: ujetý projekt

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek