Tuning REDAKCE

Ram SRT 10 (26.07.2004)

loga/autoklubRam SRT 10: mašina nabitá pěti stovkami nábojů Viper

Pick-up je vůz, který má docela velkou nákladovou plochu, na které se dobře vyjímají lepé děvy ladných tvarů. Na scéně je v současné době ale nepřekonatelný, ultimativní a dokonalý pick-up. Dodge Ram SRT-10. S maximálkou 240 km/h dokáže na dálnici letět jak šíp a s motorem z vozu Dodge Viper umí dělat divy. Dodge Ram SRT-10 je nejsvalnatější, nejodvážnější a nejhrozivější pick-up na této planetě. Ve skupině Chrysler si jsou vědomi, co na trhu chybělo a díky tradičním proporcím Dodge a díky silnému motoru či jízdních vlastností dokázali představit vůz, který má cit pro styl, a který nachází své majitele velmi snadno.

„Zadní křídlo je jednou z nejpodstatnějších věcí Dodge Ramu SRT-10,“ řekl Trevor M. Creed, vice prezident v oddělení designu u Chrysler Group. „Je plně funkční, poskytuje správný přítlak. A pokud si chcete vzadu ustlat, tak lze křídlo bez problémů odstranit.“

Interiér vozu zdobí kožená sportovní sedadla. Také karbonový volant v kůži dává řidiči znát, že tento Ram je opravdu neobyčejný. Pyšné logo SRT-10 zdobí hlavové opěrky. Výjimečné je také červené startovací tlačítko Viper. Prostřední stříbrný panel kontrastuje s černou přístrojovkou. Sportovní styl dotváří hliníkové pedály. Nové přístroje nabízejí stříbrný vzhled se stylem číslic známých z Viperu.

Všichni inženýři na začátku věděli, že tohle monstrum je jako had. Desetiválec o objemu 8.3 litrů disponuje pětiset koňovým stádem. Dodge Ram hřmí díky zvláštnímu výfukovému ústrojí. Zbytek motorového prostoru pochází přímo z Viperu. Více než ale velký motor, dělají SRT-10 takovým monstrem obrovská kola, pneumatiky a brzdy. Tento vůz je směsicí kvality a rysů z Dodge Viperu SRT-10. Zkrátka ultimativní sportovní vůz, i když pick-up.

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku Dodge RAM

     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek