Tuning REDAKCE

Renault 4TL se vrací (02.09.2011)

NOVINKY – Když se řekne legenda, každého napadne něco jiného. Každého oslovuje něco jiného. Přesto ale existuje jakýsi pomyslný seznam vozů, které se během svého života staly ikonami. Mezi ně zařadíme Fiat 500, Volkswagen Brouk, Citroën 2CV, ale i Mini Cooper. Mezi těmito vozy nemusí chybět ani Renault 4TL, který se stal velmi výraznou tváří také díky filmu s Michaelem Douglasem v hlavní roli Honba za diamantem. Nyní se čtyřka vrací v novém konceptu a nese název Renault 4 Ever (Renault „navždy“, pozn. redakce).

Důmyslný hatchback a jeho zrození má na svědomý italský designér David Obendorfer. „Pokusil jsem se zachovat design i proporce vozu, protože vůz měl a stále má silnou osobnost,“ prozrazuje Obendorfer. Popisuje podivné zvýšení zadní části vozu, krátkou příď, světla příliš u sebe a rozdílné nárazníky vepředu a vzadu. Rovná zadní část při přepracovávání konceptu byla prý také oříškem.  „Bylo nutné vůz trochu zvětšit, zajistit standardní pasivní ochranu chodců a samozřejmě splnit současné požadavky na bezpečnost i komfort,“ dodává.

Ačkoliv „revival“ vypadá velmi podobně jako originál, mohl by být bezpečný i pohodlný. Pětidveřový hatchback by tak ve velikosti Hyuindaie i30 Combi nabídl naprosto odlišný design a styl. Podle tvůrce by si vůz výrobu zasloužil, a to i s využitím současných trendů v hybridních pohonech.

Pokud se podíváme do interiéru, i zde nenajdeme mnoho výstřelků. Vše zůstává jednoduché jako u někdejšího originálu. Překvapit mohou LCD obrazovky, které jsou ve skutečnosti panelem přístrojů a navigací s počítačem. Díky zasouvání do přístrojovky vůz mohl zůstat opravdovým nástupcem originálu.

Jaká bude budoucnost konceptu, zatím nevíme. Nicméně Renault 4 Ever by mohl být zpříjemněním současné nabídky Renaultu.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.


-jj-
Foto: Archiv


 

Renault 4TL se vrací

 

Renault 4TL se vrací

 

Renault 4TL se vrací

 

Renault 4TL se vrací

 

Renault 4TL se vrací

 

Renault 4TL se vrací

 

Renault 4TL se vrací

 

Renault 4TL se vrací

 

Renault 4TL se vrací

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek