Tuning REDAKCE

Renault Alpine s otazníkem (07.03.2011)

NOVINKY – Kdekdo by řekl, že sportovní kupé u Renaultu chybí. Pravdou je, že francouzská automobilka skóruje s modelem Megane Coupe a Renault Laguna Coupe zůstává naopak pozadu, o modelu Wind ani nemluvě. Přitom si každý fanoušek sportovních vozů přeje znovuzrození modelu Alpine. Ten se naposledy objevil ve verzi A610 na konci osmdesátých let. Máme tři skicy, které by mohly být předzvěstí nového sportovního francouzského kupátka.

Peugeot má své RCZ, Audi své TT a Honda své CR-Z. Několika automobilkám kupé chybějí, i když Renault se rozhodně mezi ně neřadí. Jako sůl by sportovní vůz potřebovala automobilka Škoda Auto nebo Seat. Nicméně se můžeme už nyní podívat na koncept, za nímž stojí designér David Cardoso. Renault Alpine tak nemá ještě úplně odzvoněno.

Těm, kteří model vůbec neznají, připomeneme film Jáchyme, hoď ho do stroje..., kde se první generace sportovního vozu objevuje velmi často (část, kdy Luděk Sobota závodí s Mustangem). Renault se nebál jít do velmi lehkého dvousedadlového roadsteru RenaultSport Spider. Tento vůz byl vyrábět právě v továrně Alpine v Dieppe. Vyráběl se v letech 1995 – 1997 a sehnat ho na trhu ojetin dá pořádnou práci.

Nový Alpine by měl být klasickým sportovním vozem se svažující se střechou. My se v redakci ale nebojíme říct, že Laguna Coupe je velikostně i stylově jasným nástupcem někdejších sportovních vozů. Má typicky klenutou karoserii druhé generace a dostatečně výkonný motor pro běžné použití. Udělali marketéři u Renaultu chybu, když pojmenovali malé kupé Laguna?

Pokud ano, pak klasický velký sportovní vůz nemá šanci na výrobu. „Udělal jsem moderní interpretaci Renaultu Alpine A110. Jako originální Alpine, i tento koncept má motor vzadu. Zadní část je inspirována konceptem Dezir a přední konceptem Nepta. Takový vůz by měl být přímým konkurentem třeba Nissanu 370Z,“ řekl designér Cardoso.

Jestli se dočkáme Renaultu s motorem vzadu nevíme, těšit se ale v budoucnu jistě na sportovní modely francouzských značek můžeme. Milovníci Alpine si ale ještě budou muset na další model ještě počkat.

Připoutejte se k silnici s podvozky KONI.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Renault Alpine s otazníkem

 

Renault Alpine s otazníkem

 

Renault Alpine s otazníkem

 

Renault Alpine s otazníkem

 

Renault Alpine s otazníkem

 

Renault Alpine s otazníkem

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek