Tuning REDAKCE

Renault chystá Twingo R1 a R2 (08.12.2009)

NOVINKY – Renault připravil překvapení v podobě nových závodních modelů postavených na základně Twingo RS. V reálu jde o speciální kit, který z modelu RS udělá velmi zajímavou hračku na okruhy. Kit obsahuje vše potřebné kromě pneumatik. Tam zůstává volba na zákazníkovi. Renault tvrdí, že kdo si koupí tento kit, bude mít Twingo Renaultsport 133 za speciální cenu. O tom by se možná dalo uvažovat, pokud se svým závodním týmem trávíte víkendy na šotolině.

První model je RenaultSport R1, který se může účastnit všech regionálních, národních i mezinárodních rallye. Jde o sériové auto vybavené speciálními ochrannými prvky jako je například svařovaný rám v interiéru. Model R1 má pod kapotou klasický 1,6 litrový agregát o výkonu 133 koní. U Renaultu přeprogramovali ECU, díky čemuž dosáhli vyššího točivého momentu v nizších rychlostech.

Pak je tu ale model R2, který se dostal navýšení 160 koní při 7200 ot./min. Nechybí pětistupňová sekvenční převodovka a diferenciál ZF. Nechybí tlumiče nárazů, sportovní brzdy či odlehčená kola. V interiéru najdeme stejnou přístrojovku i středový panel jako v silniční verzi Twinga RS, novinkou jsou sedadla Sabelt RenaultSport a speciální LED panel s nezbytnými přístroji pro sledování důležitých informací.

Renault prozradil, že oba kity půjdou do prodeje v dubnu příštího roku. Cena za verzi R2 bude 27 990 euro, což je cena bez vozu. Tolik zaplatí zájemce jen za kit. Cena za R1 zatím nebyla zveřejněna. Chybí i další důležité informace ohledně homologací a podobně. K dispozici máme zatím pouze jednu fotografii.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Renault chystá Twingo R1 a R2

 

Renault chystá Twingo R1 a R2

 

Renault chystá Twingo R1 a R2

 

Renault chystá Twingo R1 a R2

 

Renault chystá Twingo R1 a R2

 

Renault chystá Twingo R1 a R2

 

Renault chystá Twingo R1 a R2

 

Renault chystá Twingo R1 a R2

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek