Tuning REDAKCE

Renault Clio GOLD Look (18.08.2006)

Renault Clio GOLD LookČESKÝ TUNING – Renault Clio se vedle úchvatného modelu Williams nestává příliš často objektem tunerů. Přesto se občas najdou kousky, které se pyšní pohledným designem a zajímavým zpracováním. Renault Clio, které si představíme dnes upravoval Michal Kafka z Jihlavy. Nyní ho ovšem vlastní nový majitel Míra Kužel, který nám také svůj vůz přivezl ukázat.

Objektem tuningu se zde stal Renault Clio z roku 1999 s benzínovým agregátem o obsahu 1,2 litru. Motorový tuning zde zastupuje pouze otevřené sání. S dalšími úpravami motoru ani není počítáno, takže toto Clio je defakto vozem, který se dočkal nového kabátku, a který mu ovšem sedí nadmíru přesně.

Aerodynamický kit tvoří přední spojler, boční prahy a zadní spojler od firmy Lester. Zrcátka jsou ve stylu M3 a na předních blatnících našly své uplatnění čiré blinkry. „Za tu dobu, co s Cliem jezdím jsem vyměnil přední světla za čirá světla angel eyes xenony od firmy ABM,“ prozdradil Míra.

V předním spojleru bylo ponecháno místo na tažné očko a kompaktně vypadají i vestavěné mlhovky. Na přední kapotě se usídlily chromové kryty ostřikovačů předních skel. Ponechán zde byl pouze jeden stěrač.

Zadní spojler doplňuje sportovní koncovka výfuku o průměru 80mm. Litá kola Momo X1 mají velikost patnáct palců a jsou obuta v pneumatikách Fulda o rozměrech 195/45. Podložky pod koly mají ve předu 250mm a vzadu 300mm. Podvozek se dočkal nastavitelných tlumičů HR. „Celkově je vůz pouhých šest centimetrů nad vozovkou,“ dodal Míra.

Lakování zlatou metalízou vozu zůstane pravděpodobně i po plánovaných úpravách, ovšem předtím, než o nich napíšeme, musíme napsat také něco o interiéru. Ten je původní, pouze ho doplňují nové kličky otevírání oken, řadící páka Momo, chromový rámeček řadící páky, sportovní pedály a hliníkové koberce.

Hudbu v automobilu zajišťuje rádio Panasonic CQ 8301N, dvoukanálový zesilovač Pioneer Mosfet s výkonem 750W, jednofaradový kapacitor Helix, subwoofer Pioneer a třípásmové reproduktory Pioneer. Kufr je podsvícen modrým neonem. Milovníci zlepšováčků jistě ocení originální zvedání plata kufru.

Možná již příští sezonu uvidíme Clio s pochromovanýma kolama. Míra se ale chystá vyměnit také prahy, zavařit víko kufru, namontovat modré neony na podvozek a koupit novou zadní optiku LED. Více ale o vozu prozradí fotogalerie.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: autor

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Renault Clio GOLD Look

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek