Tuning REDAKCE

Renault Mégane GT (10.10.2006)

Renault Mégane GTNOVINKY – Tuneři milující francouzské vozy mohou být nadšeni. Renault se rozhodl vyrobit další silný stroj: Mégane GT. Kdo se pohybuje v tomto segmentu vozů, ví, že nové GT od Renaultu bude silným konkurentem německého Golfa páté generace, který je ve verzi GT velice žádaným zbožím. Model GT u modelu Mégane však nabídne oproti Golfu také pětidvéřovou variantu, což ocení zejména tatínkové od rodin, pro něž bude přemlouvání manželky ke koupi francouzského stroje snažší.

Pod kapotou francouzského buldočka firma nastěhovala dvě motorové varianty. Jedna nabízí výkon 163 koní a druhá, dieselová verze, 150 koní. Obě motorové varianty jsou vybaveny turbem a obě využívají k přenosu výkonu na přední kola šestistupňovou převodovku.

Oproti Golfu GT by měl model Mégane GT zůstat na silnici především pohodlným vozem. Tužší podvozek je prima, ale celkově byl snížen pouze o 10 mm. Stejně šetřiví zůstali designéři i v oblasti karoserie, neboť zde upravili masku, spojlery a prahy. Jinak se zde objevily jen decentní prvky a sedmnácti palcová kola, které vůz vezou blíže sportovní kategorii.

Interiér je po vzoru německého hothatche vybaven sportovními sedadly a hliníkovými doplňky. Cena modelu je zatím neznámá, měla by se však dostat pod cenu německého výrobce.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Renault Mégane GT

 

Renault Mégane GT

 

Renault Mégane GT

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek