Tuning REDAKCE

Renocar zakončil sezonu (01.11.2004)

tuning-aktuality/01_11_2004_renocar/logo_renocar_01Renocar Tuning zakončil sezonu

Zatímco se o Renocar Tuning show začalo mluvit jako o nudě v Brně, poslední říjnová sobota na to rozhodně nevypadala a davy návštěvníků a tunerů obklopily volná místa do posledního, a to jak na parkovištích, tak na tribunách. Spousta automobilů, které známe z jiných srazů na výstavní ploše chyběla, řada nových ale přijela a bylo se tak na co koukat. Spousta automobilů dorazila na sraz až ze Slovenska, což bylo vidět na poznávacích značkách a především slyšet při prohlížení vozů. Renocar tuning show byla do jisté míry skromná, nenabídla nic nového, ale potvrdila zažitý standard, na kterém není potřeba nic měnit, protože lidi stejně přijdou.

Ačkoliv věnuji osobně srazům vždy první půlku, tentokrát jsem dorazil do Brna až po desáté. Policisté opět v pozoru, i když na mnohem klidnější než na jaře. Parkoviště za stovku a při vkročení do areálu brněnského autodromu člověk nemohl přehlédnout zábavu v plném proudu. Poslední sraz a docela přívětivé počasí přitáhlo do Brna tisíce lidí. Prodejci obsadili všechny doky a nabízeli řadu zajímavých slev. Oproti jiným ročníkům vypadala spodní strana výstavní plochy u doků poněkud prázdně a mezi VIP vozy některé VIP rozhodně chyběly, ale i přesto se tuneři měli čemu věnovat.

Horní výstavní plocha určená pro „normální“ tunery překvapovala a chvílemi hodně nudila. Vedle opět naprosto nepochopitelných úprav stála řada velice zajímavých vozů od Corrada, Fabií, stodvacítek, eRek přes Mantu, Alteu, Focuse ke Calibře nebo Hondě Civic.

Za zmínku rozhodně stojí „masňácká“ práce a úprava Trabantu na zelenobílý kabriolet. Myšlenka skvělá, zpracování úděsné. Svůj obdiv si ale i přes nepříliš šikovné ručičky zasloužil. Vedle něj lze vyzdvihnout opět Škodu 130 LR, která svým zvukem vytvářela dokonalou atmosféru závodů a některé aparatury pak dávaly tušit, že se zde setkávají lidé s odlišným vnímáním tuningu. „Je to hezký, ale spíš lituju ty lidi, kteří jsou ochotní dát do auta takových peněz,“ svěřuje se mladík svému kamarádu při pohledu na vyčištěný motor zeleného kadettu.

Renocar v Brně úctyhodně zakončil tuningovou sezonu v roce 2004. Zima klepe na dveře a řada z nás se jistě nemůže dočkat, co za vozy vyjede z garáží příští rok na jaře.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Autor

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků z Renocar Tuning Show 2004

     
     
     
     
     

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek