Tuning REDAKCE

Retro Classics v plném proudu (11.03.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/11_03_2005_retro/logo_01Retro Classics v plném proudu

Mezinárodní veletrh veteránů, oldtimerů a klasických vozů, motocyklů, náhradních dílů a renovace v současné době vládne Stuttgartu. V loňském roce akci navštívilo 35 026 nadšených milovníků automobilových i motocyklových klasik. Celá akce je pořádána v Messe Stuttgart. Ulrich Kromer, ředitel výstaviště, si založení této akce pochvaluje, neboť podle něj celá akce rok od roku zlepšuje svou image a nachází si své pevné místo na poli automobilových výstav. Na jednom místě se tak v rámci Retro Classics sejde více než 1200 historických strojů na dvou a čtyřech kolech.

Návštěvníci se často zastavují v takzvané Mercedes Hall, kde je detailně popsaná cesta historií společnosti a u každého zlomového data nechybí korespondující model. Mezi vystavenými modely však nechybí ani Tin Lizzie, legendářní Téčko od Forda. Ze země za oceánem však také pochází další obdivované hračky. Motocykly „Velkých kluků“ Harley Davidson.

Ernst Paul Strähle junior, ředitel Veteran Commercial Vehicle Association řekl, že výstava ve Stuttgartu je velmi zajímavá a působí výjimečným dojmem už díky vystaveným vozům. A pochvalné názory pronáší i ředitel Peugeot muzea v Sochaux nebo Hans Kleiss z HK – Engineering. Pochvalují si atmosféru, organizaci a možnost potkat se se zajímavými zákazníky nebo přáteli.

Mezi vystavenými vozy nechybí Alfa Romeo 6C / 2500 kabriolet z roku 1949 nebo Alvis 4.3 1 Charnok z roku 1932, které se zúčastnilo také legendárního závodu Mille Miglia. Nemá smysl zde vyjmenovávat všechny vozy. Je zde i mnoho vozů na prodej a zájemci o náhradní díly a doplňky si zde také přijdou na své.

Messe Stuttgar nabídne výstavu až do 13. Března, takže zájemci o veterány mají možnost vidět naleštěné mazlíčky až do neděle.

 

-jj-
redakce@autdoplnky.cz
Foto: Archiv


 

tuning-aktuality/00_rok_2005/11_03_2005_retro/plan_01

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek