Tuning REDAKCE

Rinspeed Dock+Go pro Smart (08.12.2011)

TUNING – Rinspeed opět exceluje. Je jedním z mála tunerů, který nestaví automobily na efekt, funkčnost je pro tuto švýcarskou společnost mnohem důležitější. V historii firmy se tak sedkáme s praktickým Porsche do pouště, Lotus Elise do vody, i pod vodu či elektrický mikro vůz vytvořený z Fiatu 500. Frank Rinderknecht, který je majitelem firmy, hýří nápady a často je dovede do reality. Bohužel na některé nemá dostatečné investice. Novinka Dock+Go ale není auto. Je to funkční přívěs pro Smarta, nebo chcete-li rozšířující modul pro Smart.

Vypadá, jako bysta uřízli konec Smartu kousek před zadním kolem a vertikálně postupovali nahoru. To, kde býval motor, byste změnili v zavazadlový prostor. Kola byste ponechali, s prostorem si vyhrajete dle své libosti. Pak už zbývá jen vymyslet technologii uchycení této části vozu k zadní části celého Smartu. Celé to nazveme Dock+Go a představíme na ženevském autosalonu příští rok v březnu.

Je to vlastně batoh na kolech. Jenže to není jen batoh. Hlavní důvod, proč se Rinderknecht pustil do něčeho tak ošklivého, jsou nízká výdrž baterií pro elektrické motory. Ze zavazadlového přidaného prostoru se může tak velmi rychle stát záložna energie nebo přidaná pohonná jednotka. Možností je několik.

Rinspeed v Ženevě hodlá představit několik variant podobných rozšíření. Smarta pak bude možné využít pro doručování pizzy, pro převoz nářadí nebo jako bag pro golf či držák na lyže. Rinderknecht toho nehodlá prozradit příliš.

O ceně se zatím nehovoří, podle dostupných informací není hotový ani první funkční koncept.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.


-jj-
Foto: Archiv


 

Rinspeed představuje Dock+Go pro Smart

 

Rinspeed představuje Dock+Go pro Smart

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek