Tuning REDAKCE

Rinspeed LeMans 600 (08.05.2007)

Rinspeed LeMans 600TUNING – Jsou tuningové firmy, které upraví vůz a začnou prodávat bodykit na vůz. Pak jsou firmy, které upraví vůz a začnou prodávat vůz s jiným názvem. Švýcarská firma Rinspeed tak upravila vůz Porsche 911 Turbo 977 a začala prodávat vůz Rinspeed LeMans 600. Již název prozrazuje výkon vozu 600 koní.

Srdcem vozu zůstal 3,6 litrový šestiválec, dočkal se posilnění v podobě dvojice turbodmychadel, díky kterým jak již bylo zmíněno dosahuje výkonu 600 koní při 6 700 ot./min. Točivý moment se vyšplhal na hodnotu 800 Nm.
 
Každému automobilovému fanoušku je však jasné, že výkon z vozu nevydolovala pouze větší turbodmychadla. Za monstrózní hodnotou totiž stojí také výměna sání a použití nových sportovních filtrů, v neposlední řadě má vliv na zrychlení vozu nové výfukové potrubí, které je zakončeno sdruženými dvojitými chromovanými koncovkami na každé straně.

Aerodynamický bodykit doplňují dvaceti palcová kola, která obouvají pneumatiky o rozměrech 245/30 vepředu a 325/25 vzadu. Díky podvozku Bilstein pak Rinspeed LeMans sedí v zatáčkách jako přikované. Za dobrou manévrovatelností však stojí také snížení podvozku.

Údaje o zrychlení hovoří velice přesvědčivě. Z nuly na stovku Rinspeed sprintuje za 3,3 vteřin a maximální rychlostí atakuje hodnotu 343 km/h.

Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Rinspeed LeMans 600

 

Rinspeed LeMans 600

 

Rinspeed LeMans 600

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek