Tuning REDAKCE

Roush 428R Mustang (27.09.2007)

Roush 428R MustangTUNING – Roush Perfomance předst avuje limitovanou edici úpravy Fordu Mustang s názvem 428R. Jde o vylepšenou verzi Mustangu 427R, který firma představila loni. Roush Mustang se u dealerů Ford v Americe objeví již v říjnu 2007. „Pokračujeme v oslavě dědictví nejlepších modelů Fordu v závodní historii, a to motory 427, 428 a 429,“ prozradil Jack Roush, majitel firmy. „Tyto vozy jsou ikonou ve světě Fordu a my považujeme za čest, že je můžeme vrátit mezi skupinu Muscle Cars,“ dodal.

Model 427R je nejpopulárnějším Mustangem, kterého firma Roush kdy uvedla na trh. V současné době uvádí na trh 428R, který bude určen pro produktovou řadu roku 2008. V roce 2009 se pak objeví verze 429R.
 
Vyrobeno bude pouze 200 vozů. Každý bude mít pod kapotou 435 koní. Na první pohled se vůz liší novým vzhledem předních partií, kapotou a zadním křídlem. Klasické úchyty na kapotě ála Eleanora pak prozrazují, že pod kapotou je něco velice zajímavého. Výkon vozu je na zadní kola přenášen přes pěti stupňovou manuální nebo automatickou převodovkou.

Roush se ovšem kromě motoru a karoserie podíval také na podvozek. Tlumiče, které instaloval usnadňují řidiči kontrolu nad vozem v případě zatáčení vpravo a vlevo. Pod podběhy se nastěhovaly osmnácti palcové elektrony.

Interiér vozu je v kůži a honosí se bílými doplňky. Logo Roush zdobí nové koberce. Každý vůz z 200 kusové edice se dočkal certifikační plakety osobně podepsané Jackem Roushem.

Cena nebyla zveřejněna.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Roush 428R Mustang

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek